2.kolo

Junioři Helasu včera odehráli 2.kolo. Ze dvou zápasů proti Hradci a Pardubicím si U-16 připsala jednu výhru a jednu prohru. Starší kolegové v kategorii U-18 jednu výhru a jednu remízu.

Junioři Helasu včera zajížděli na palubovku do Hradce Králové, jelikož pořádajícím týmem měli být Pardubice, kteří minulý týden se omluvili, že nezajistí halu, pořádajícím týmem byl určen Hradec, který na rychlo sehnal jedinou volnou halu v městě, která měla daleko do regulérnosti.

Jako první nastoupili ke svému utkání hráči U-16 proti domácímu Salamandru Hradec Králové. Helas byl od úvodní minuty lepší a vypracovával si jednu šanci za druhou. Poprvé se prosadil ve 12´minutě, když Klein z úhlu naše volného Kollárika, který otevřel střelecký účet. Helas i nadále kraloval na hřišti a konečný stav se vyšplhal na  6:0, když o branky se postarali ještě Klein, Aster, Pavliš, Lidmila a Březovský.
Druhý zápas proti Pardubicím byl od začátku velmi vyrovnaný a bylo vidět, že rozhodnou maličkosti. Hráči Pardubic byli fyzicky vyspělejší a především v druhém poločase nedali juniorům Helasu šanci a zaslouženě vyhráli 4:1, když o jedinou branku Helasu se postaral v 7´minutě Pavliš po přihrávce Patrika Lidmily.
V kategorii U-18 byl prvním soupeřem Helasu domácí Hradec. Hráči Helasu byli futsalovější, dostávali se do zakončení, ale proměňování šancí to byla doslova "katastrofa". Hráči Helasu zahodili několik vyloužených šancí, a tak se jako první z branky radoval soupeř. O minutu později vyrovnal po výhozu brankáře Danga výborně hrájící Musil. Druhý poločas i nadále hráči Helasu tlačili svého soupeře, ale nemohli se prosadit. V 34´ minutě byl vyloučen po druhé žluté Partl a hráči Helasu museli do tří. Hradec držel míč, ale do zakončení se nedostl. Po sérii přihrávek vypíchl Musil míč a upaloval sám na brankáře, kterého mezi nohama propálil a dal Helasu vedení 2:1. Hradec se sice snažil hrát power-play, ale už se na nic nezmohl. Druhé utkání s pardubickým Torfem, měl podobný scénář. Hráči Helasu opět zahodili několik vyložených šancí, i když se po brankách kapitána Skoumala ujali ve 13´minutě vedení 2:0. Soupeř do poločus snížil na rozdíl jediné branky. Druhý poločas hráči Helas především dobře bránili a podnikali nebezpečné proti útoky. Po jednom takovém mohl rozhodnout Musil, ale netrefil odkrytou část branky. Ve 33´ minutě měl Helas obrovskou šanci, ale nedal a jak platí otřepané pravidlo "nedáš dostaneš" z okamžitého protiútoku Pardubice vyrovnali na konečných 2:2.

Po neúplném druhém kole juniorských soutěží patří hráčům Helasu v kategorii U-16 pátá příčka a v kategorii U-18 první příčka. Jen pro připomenutí do Final Four postupují první dva týmy ze skupiny východ a dva týmy ze skupiny západ.