7.kolo: Sparta splnila roli favorita

Do Brna přijel favorit z největších a to Sparta Praha, která je společně s Chrudimí pasována na největšího favorita soutěže. Helas není aktuálně v nejlepším období, v minulém kole ale dovezl body z České lípy a jelikož každý zápas začíná stavem 0:0 a míč je kulatý pro oba týmy, tak byl odhodlaný se porvat o co nejlepší výsledek.

Po oťukávacím začátku se naplno začaly projevovat zkušenosti pražského týmu. Helas ale držel bezbrankový stav až do 7.minuty. Faulovaný Wilde si vzal míč a poslal ho z trestného kopu před branku, kde se odrazil do vzduchu a Marcelo hlavou dává na 0:1. V 11.minutě už to bylo 0:2. To když si Pimpolho zpracoval dlouhý výhoz Vahaly a poslal míč pod horní tyč branky. Brnu se pak podařilo snížit. Ovčačíkovi přálo štěstí. Jeho střela prošla za Vahalova záda, pak se odrazila od obou tyčí do Brahimiho a pak až teprve za brankovou čáru 1:2. Radost Helasu ale netrvala dlouho. Wilde rozehrál standartní situaci a Brahimi dává třetí branku Sparty 1:3.

Vojtěch Cupák (Helas Brno):
"Věděli jsme že v utkání nebudeme favorité a že nemáme co ztratit. Do zápasu jsme šli s tím, že každý bod pro nás by byl překvapením, protože Sparta je spolu s Chrudimí hlavním adeptem na titul. Myslím že jsme neodehrali špatný zápas. Soupeř byl při své kvalitě a zkušenostech zahraničních hráčů samozřejmě častěji na míči, ale my dobře bránili a vytvořili jsme si troufni si říct srovnatelné množství brankovych příležitosti. Bohužel jak je naším zvykem jsme je nedokázali tak efektivně proměňovat jako soupeř a tak bere vsechny body Sparta, které jsme byli myslím důstojným protivníkem ač to podle výsledku na konci utkání tak úplně nevypadá."

Beniho Simitči (Sparta Praha):
"V první řadě chci poděkovat soupeři, protože hrál podobnou taktiku, jakou čekám v příštím kole od Vysokého Mýta, tedy dlouhé nakopávané nebo házené míče před naší branku. Mohli jsme si tedy tento styl vyzkoušet už dnes. Co se zápasu týče, tak kdybychom po první minutě vedli tři-nula, tak se nikdo nemohl divit. Zápas byl celou dobu pod naší kontrolou. Kluci si dobře zahráli. Helas nás ničím nepřekvapil, bohužel mě svým výkonem hodně zklamal. Pokud bude takto hrát, tak si myslím, že moc bodů neposbírá. Po přestávce už jsme si hru hlídali pomocí power play, a to i kvůli tomu, abychom předešli zraněním a také eliminovali dlouhé náhozy soupeře. Soupeř sice v závěru snížil na dva-čtyři, ale my hned znovu odskočili a navíc přidali ještě jeden gól do prázdné branky. Bohužel soupeř nás moc neprověřil, protože v zápase nehrál dobře. Brnu budu držet palce, ale myslím si, že bude mít problém s bojem o záchranu."

Helas Brno - Sparta Praha 2:6 (1:3)
Branky a asistence: 16. Ovčačík (V. Cupák), 38. Ovčačík (Outrata) - 7. Marcelo (Wilde), 11. Pimpolho (Vahala), 17. Brahimi (Wilde), 28. Vahala (Marcelo), 39. Wilde (Brahimi), 39. Wilde (Brahimi).

Helas Brno: Konečný - Lacko, Ovčačík, Outrata, Sznapka, V. Cupák, Poul, Mužík, Presl, Lidmila, Sarközy, Dang.
Trenér: Jan Loup.

Sparta Praha: Vahala (Hnízdil) - Marcelo, Brahimi, Hájek, Gustavo, Pimpolho, Amadeu, Ricardo, Wilde, Hora, A. Simitči. Trenér: Beni SImitči.
Po přestávce se opět prosadila Sparta a to dokonce brankářem. Vahala si vzal na polovině hrací plochy míč a prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně kolegy Konečného 1:4.  Dvě minuty před koncem se ještě jednou prosadil Ovčačík (2:4), ale poslední slovo měli opět sparťané. Wilde dvěma trefami upravil na konečných 2:6.  Sparta splnila roli favorita