Baltiflora Teplice - Helas Brno 5:0 (0:0)

Bez reprezentanta Michala Holého, který je po operaci menisku, a s dalším reprezentantem Slámou na lavičce, ale už s novou posilou de Souzou z Brazílie na hřišti, nastoupila v pátek večer Balticflora k utkání 1. kola nového ročníku Chance futsal ligy.

Brněnský Helas přijel na Stínadla bez několika opor a pouze s jedním odehraným přípravným zápasem v nohách. „Vlci“ nakonec vstup do své jubilejní páté sezony zvládli a vyhráli 5:0, v první půli se ale trápili, stav byl po 20 minutách hry bezbrankový.

Nad prvním poločasem se vznášel přízrak pátku 13. Od Balticflory se několikrát odklonilo štěstí. Jako první nastřelil tyčku de Souza, poté jí orazítkoval Novotný a ještě jednou ebenový futsalista z Brazílie. „Vlci“ byli jednoznačně lepší, nedokázali si ale vytvořit vytrvalý tlak. I tak bylo všem v hale jasno, že gól visí ve vzduchu. Brno se snažilo pozorně bránit a vyrážet do protiútoku. Ty ale většinou končily na pozorné obraně Teplic.

Na první střídání druhého poločasu naskočil zranění doléčující Sláma. Jakoby tento hráč přinesl Teplicím potřebné štěstí. Během dvou minut dala Balticflora dva góly a odčarovala konečně kouzlo brankář Helasu Šimona. Když ve 24. minutě přidal třetí gól Paulo Pinto, byl osud utkání zpečetěný. V tu dobu už se hrál pohledný futsal, šance se střídaly na obou stranách. Velmi dobře chytal teplický brankář Tiago, hned na úvod sezony si připsal čisté konto! Do konce utkání ještě Teplice vstřelily dvě branky a potěšily své fanoušky, kteří jim po skončení zápasu s chutí zatleskali.

Balticflora Teplice - Helas Brno 5:0 (0:0)

Branky: 21. Ferreira (Souza), 22. de Souza (Ferreira), 24. Paulo Pinto (Barbosa), 30. Rafael (Flavio), 38. Novotný (Ferreira).
Balticflora: Tiago, Kalina - Novotný, Kilián, Mamijev, Sláma, Bruno, Paulo, de Souza, Ferreira, Rafael, César Antonio.
Helas: Šimon, Tuháček - Cupák D., Cupák V., Klimeš, Lidmila, Šplíchal, Vlach, Sýkora, Ovčačik, Lerch, Havlík

zdroj : Daniel Palaščák