BRNO SI UŽILO PRVNÍCH DESET MINUT ZÁPASU

RÁDIO KROKODÝL HELAS BRNO - ERA - PACK CHRUDIM 2:10 (2:4)

I přes pomalejší rozjezd Chrudim deklasovala Helas

Hráči Helasu měli malé cíle nedostat žlutou a nezranit se, najednou však po čtyřech minutách jsme vedli nad Chrudimí 2:0 a větší cíle byli na obzoru, z nepříznivého stavu se však chrudimský mistr, který ještě neochutnal hořkost porážky dostal velmi rychle. Čtyřmi góly do poločasu obrátil stav utkání a v druhém poločase dostali příležitost junioři, včetně mladého brankáře Daniela Fruhwirtha, který odvážně nastoupil poprvé v lize a hned proti Chrudimi.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): "Zápas jsme začali velmi špatně. Bez koncentrace, bránění a nebezpečného útoku, za což jsme byli potrestáni dvěma góly. Vzal jsem si time-out a s hráči promluvil. Od této chvíle se vše zlepšilo a my čtyřmi góly do pauzy skóre otočili. V kabině jsme probrali chyby v obraně, a i díky tomu odehráli skvělý druhý poločas. Líbil se mi výkon mých svěřenců, kteří hráli až do závěrečné minuty s plným nasazením a vytvořili si velké množství šancí. Do hry se na dvacet minut dostal i brankář Jean, který ani jednou neinkasoval. Nyní máme tři dny na přemýšlení o dalších dvou zápasech."

Jan Loup (předseda RK Helas Brno): "Začali jsme velmi dobře a vedli jsme dva-nula. Měli jsme spousty šancí, až neobvykle hodně proti Chrudimi. Chodili jsme do brejků a výsledek mohl být ze začátku pět-nula. Pak si vzali hosté time-out a my jsme začali dělat chyby. Dostali jsme hloupé branky. Podle mého rozhodla branka na dva-čtyři. I tak jsme ve druhé půlce měli šance, jenže jsme inkasovali tři slepené góly. Pak jsme dali příležitost mladým a zápas jsme dohrávali. Dostat deset gólů je ostuda a nemělo by se to stávat. Chrudim ukázala velkou kvalitu v zakončení. Zápas mohl být klidně jinak, ale prvních deset minut zápasu jsem koukal, jak jsme soupeře přehrávali. Výsledek je krutý, ale ve finále je jedno, jestli jsme prohráli dva-tři nebo dva-deset. Neumíme prohrát o dva góly. Buď prohrajeme o hodně, nebo v zápase bodujeme."

Branky

• Rádio Krokodýl Helas Brno 4.  Stanislav Lerch  ( Vítězslav Hrubý )
  • Rádio Krokodýl Helas Brno 4.  Vítězslav Hrubý  ( David Cupák )

• FK ERA-PACK Chrudim 10.  Lukáš Rešetár  ( Roman Mareš )
  • FK ERA-PACK Chrudim 11.  Lukáš Rešetár  ( Roman Mareš )
  • FK ERA-PACK Chrudim 15.  Pavel Drozd  ( Lukáš Rešetár )
  • FK ERA-PACK Chrudim 19.  Radim Záruba  ( Tomáš Koudelka )
  • FK ERA-PACK Chrudim 23.  Rodrigo Mancha  ( Felipe )
  • FK ERA-PACK Chrudim 25.  Tomáš Koudelka  ( Lukáš Rešetár )
  • FK ERA-PACK Chrudim 25.  Pavel Drozd  ( Matěj Slováček )
  • FK ERA-PACK Chrudim 26.  Lukáš Rešetár  ( Matěj Slováček )
  • FK ERA-PACK Chrudim 29.  Tomáš Koudelka  ( Pavel Drozd )
  • FK ERA-PACK Chrudim 37.  David Drozd

Rádio Krokodýl Helas Brno Rádio Krokodýl Helas Brno

• Marek Konečný , Daniel Fruhvirth , Robert Dang  - David Cupák , Stanislav Lerch , Vítězslav Hrubý , Patrik Lidmila , Ivan Šarközy , Roman Havlík , Vojtěch Cupák , Jakub Lidmila , Pavel Outrata , Miroslav Mikeš , Martin Zatloukal
  • hlavní trenér: Marek Kopecký