Helas nestačil na favorizované Teplice a prohrál 0:4 (0:2)

Teplice v moravské metropoli neinkasovaly. Balticflora se rozstřílela až těsně před přestávkou, kdy nejprve otevřel skóre hrající trenér Barbosa a po něm zvýšil na 2:0 Ferreira. Po přestávce se čekalo na další branku dvanáct minut. Ve 32. minutě zvýšil na 3:0 Salák. Skóre uzavřel o tři minuty déle teplický Ferreira.

Vítězství hostů je zasloužené, protože někteří naši hráči přistoupili k zápasu jako k přátelskému utkání,“ zlobil se trenér domácích Jan Loup a pokračoval v hodnocení: „Po zápase s Tangem jsme byli odlehčení. Chyběla nám kvalita. Do osmnácté minuty jsme se soupeřem drželi krok, měli jsme nějaké šance, ale poté byly Teplice více na balonu a chtěly vyhrát. Oproti pondělnímu derby přišlo málo lidí a my jsme svůj výkon nezopakovali.

Branky a nahrávky: 18. Barbosa (Novotný), 20. Ferreira (Novotný), 32. Salák (Novotný), 35. Ferreira (Holý).

Rozhodčí: Sebök – Slanina. ŽK: Novotný (TEP).

Helas Brno: Šimon (Tuháček) – D. Cupák, Lerch, Ovčačík, Presl, Lidmila, Vlach, Klimeš, Lacko, Havel, Sýkora, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Teplice: Severino Tiago (Kalina) – Novotný, Sláma, Holý, Salák, Kiliján, Barbosa, Ferreira, Ribeiro. Trenér Bruno Barbosa.