Helas porazil nováčka z Plzně 6:0 (1:0)

Helas v 1.kole Chance futsal ligy vyzval nováčka z Plzně, který před sezónou velmi dobře posílil o zkušeného exreprezentanta Stejskala a talentovaného Abrhama z Kladna. Helasu v zápase chyběl Lacko a rus Bobylev, který by se měl k týmu připojit příští týden. Plzeň do Brna přicestovala v plném složení a chtěla v Brně bodovat pod novým trenérským tandemem Kučera - Mičkal (dřive Slávie).

Do utkání lépe vstoupila Plzeň, která držela míč na svých sálovkách, ale do žádne větší šance se plzeňáci nedostali. Na druhé straně postupoval Lidmila s Ovčačíkem na jediného obránce, ale Lidmila napálil pouze Landrgotta. V 8.minutě se Helas prosadil poprvé, když Šimonův dlouhý míč do hostujícího vápna sklep Vojtěch Cupák ramenem za Landrgotta  - 1:0. Helas se soustředil na dobrou defenzivu a Plzeň hrozila pouze po střelách z dálky. Jednu takovou vyprodukoval Vnuk, ale Šimon jeho ránu vytlačil na roh. Do konce poločasu se hrál hodně taktický futsal, kdy Helas nechtěl inkasovat a Plzeň se snažila vyrovnat.

Druhý poločas začal, jak první skončil. Plzeň se hnala za vyrovnáním, Helas dobře bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Ve 23.minutě po zmatcích v obraně Helasu se dostal ke střele Štverák, ale opět zasáhl výborný Šimon. O minutu později Helas rozehrával dvě velmi dobre standardní situace, ale při první vychtal Landrgott Davida Cupáka a při druhé spolupráci bratranců Cupáků tyčka Landrgottovi svatyně. Klid Helasu dodal ve 31.minutě po Havlové rohu tvrdou střelou Ovčačík - 2:0. Po obdržené brance si trenér Plzně vzal oddechový čas na power-play. Ta ovšem nevyšla podle představ a po 30 sekundách nahrál David Cupák do samostatného úniku Lidmilovi, který překonal Vnuka - 3:0. Po třetí brance v síti Plzně se hra více přiostřila a začaly se rychle načítat akumulované fauly. Po šestém faulu Plzně kopal David Cupák 10m kop a s přehledem zvýšil na - 4:0. V 37.minutě měli k dispozici 10m kop i hráči Plzně, ale Štrajt vyprášil Šimonovi rukavice. Jak se má kopat 10m kop ukázal o minutu později opět David Cupák - 5:0. Hosté se snažili o čestný úspěch, ale ve 40. minutě Lerch postupoval sám na Landrgotta, který ho ve vápně podkopnul a kopala se penalta. Navíc brankář Plzně obdržel červenou kartu. Do brány musel náhradník Vykoupil, ale na penaltu Davida Cupáka něměl šanci - 6:0. Ihned po rozehrání atakoval mimo hru rozhodčího Kabeláče Abrham a i on obdržel červenou kartu. Zápas už se pouze dohrál a Helas vstoupil po tříleté sérii bez výhry v prvním kole konečně tou pravou nohou.

HELAS - Plzeň     6:0  (1:0)

Branky:

35´, 38´ a 40´ Cupák D. (první a druhá 10m kop, třetí PK), Cupák V. (Šimon), 31´ Ovčačík (Havel), 32´ Lidmila (Cupák D.)

Karty:  ŽK: Cupák D., Lidmila, Havel - Landrgott. ČK: Landrgott, Abrham (oba Plzeň)

Sestava HELASU: Šimon (Večeřa) - Havel, Lidmila, Ovčačík, Lerch - Vlach, Švihálek, Cupák V., Cupák D. "C" - Shkirich, Sýkora, Hanuš, Presl. Trenér: Jan Loup

Sestav Plzeň: Landrgott (40´ Vykoupil) - Vnuk, Štrajt, Abrham, Stejskal - Štverák "C", Mižári, Filinger Šebek - Koc, Šíša, Mariánus. Trenér: Petr Kučera.

Ohlasy k zápasu:

Jan Loup (trenér Helasu): "Hráli jsme těžký zápas. Šlo o bojovné utkání z obou stran, které pro nás bylo šťastnější. Zápas byl trochu vyhecovaný, ale jsem rád, že jsme uspěli. Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme dali šest branek a žádnou nedostali"

Petr Kučera (trenér Plzně): "Myslím si, že výsledek vůbec neodpovídá tomu, co se dělo na palubovce. Za druhé, jestli domácí mají z takových výsledků a výher radost, tak jim gratuluji. Za třetí jsme si odvezli dvě červené karty a byly proti nám tři penalty. To je další bod, který dál nechci rozebírat. V první půli jsme byli aktivnější. Rozhodl důraz v zakončení a zkušenosti domácích hráčů před oběma brankami"