Helas porazil plzeňský Indoss 4:1 (3:0)

V 18.kole zajížděl brněnský Helas na palubovku posledního týmu Chance futsal ligy plzeňský Indoss. Helas byl v tomto utkání jasným favoritem a chtěl se udržet v první pětce. Naopak Indoss chtěl rozšířit svůj čtyřbodový zisk v dosavadním průběhu soutěže. Domácím chyběl vykartovaný Vnuk a oba bratři Míkové, asi nejcitelnější ztráta byla na trenerské lavičce, kde skončil Tomáš Kadlec a jeho místo zaujmul Petr Kučera. Hostující Helas přijel s hodně omlazenou sestavou. Chyběl zkušený Lacko, Havel a Sýkora.

Od úvodní minuty Helas přebral iniciativu a dostával se do velkého množství zakončení. Hned v úvodu měl dobrou příležitost Cupák D., ale Vykoupil ho vychytal. O chvilku později se neprosadil ani Lerch, ale co se nepovedlo Lerchovi na poprvé to napravil v 5´ minutě, když sám před Vykoupilem si věděl rady - 0:1. Helas i nadále tlačil plzeňské tým a do dvoubrankového vedení ho poslal David Cupák, který o bral o míč Mižára a poradil si i s Vykoupilem a zvýšil na - 0:2. Ve 13´ minutě si Klimeš narazil se Šplíchal a pod ležícím brankářem zvýšil na - 0:3. Plzeň si za první poločas vytvořila jedinou šanci, ale tu zlikvidoval výborně chytající Šimon.

Do druhého poločasu vstoupil Indoss aktivněji a zatlačil Helas před jeho branku. Odpor odvrátil ve 29´ minutě z chytře rozehrané standardní situace Lerch, který vstřelil již svoji druhou branku - 0:4. Helas už jen čekal zataženy na vlastní půlce a čekal na chyby Plzně. Bohužel Helas už svoje šance nevyužil a zejména šance Ovčačíka po brance volala. V poslední minutě korigoval stav do prázdné branky Vitouš - 1:4

Indoss Plzeň - HELAS BRNO   1:4  (0:3)

Branky: 40´ Vitouš (Koc) - a 29´ Lerch (na 1 Cupák D.), Cupák D., 12´ Klimeš (Šplíchal)

ŽK: Šísa (PLZ)

Sestava Indossu: Vykoupil (Diviš) - Šíša, Koc, Vitouš, Filinger - Šebek, Mižáč "C", Gabriel, Štrajt - Bohm, Navrátil. Trenér: Petr Kučera.

Sestava HELASU: Šimon (Tuháček) - Lerch, Lidmila, Ovčačík, Cupák D. "C" - Vlach, Klimeš, Šplíchal, Presl . Cupák V. Trenér: Jan Loup.