Helas prohrál s nováčkem z Hradce 4:3 (1:1)

Helas nezvládl páteční duel na palubovce nováčka z Hradce a díky neproměňování šancí, a naopak velké efektivitě v zakončení domácích hráčů prohrál 4:3. I když Helas byl častěji na míči, vytvářel si více brankových příležitostí, tak zůstaly všechny tři body na domácí palubovce. Helas trefil tři tyčky, jedno břevno, několikrát výborně zasáhl domácí brankář Menšl a i díky němu Hradec slaví první vítězství v letošní sezóně.

Branky: 18. Holec (Podolník), 28. Vydarený (Šmíd), 28. Vydarený (Michal), 32. Vydarený - 4. Lacko (D. Cupák), 39. Cupák D. (Lacko), 40. Cupák D. (Lerch).
Hradec Králové: Menšl, Mašek - Michal, Kilevník, Podolník, Vydarený, Šmíd, Holec, Chromek, Friedl, Jelínek, Hrůša.
Helas Brno: Šimon, Tuháček - Cupák D., Havlík, Lerch, Ovčačík, Lidmila, Klimeš, Lacko, Sýkora, Šplíchal.

Jak padly branky:

Ve 4´minutě zavezl Sýkora míč na polovinu soupeře nahrál Cupákovi ten sklepl Lackovi, který z půlky vymetl pavučinu - 0:1. Hradec vyrovnal v 18´ minutě, když se ve vápně nejlépe zorientoval Holec a bodlem pod břevno nedal Šimonovi šanci - 1:1.

Ve 28´ minutě šel Helas do přečíslení 3na1, ale míč ztratili a z následného protiútoku skóroval do prázdné branky Vydarený - 2:1. Ve stejné minutě Lacko ztratil míč, Cupák podklouzl a Vydarený překvapil Šimona střelou na přední tyč - 3:1. Ve 32´ minutě se zaskvěl individuální akcí Vydarený a prostřelil z úhlu Šimona - 4:1. Helas okamžitě začal hrát power-play, ale podařilo se snížit až minutu před koncem, kdy se prosadil Cupák - 4:2. V čase 39:07 Helas snížil na rozdíl jediné branky, kdy z úhlu prosřelil brankáře opět Cupák - 4:3.