Helas udolal hradecký Salamander 2:1 (1:1)

Helas měl Hradci co oplácet, jelikož v 5.kole na půdě Hradce podlehl 3:4. Hradec bojuje o záchranu a Helas o play-off, a tak se čekal zajímavý zápas. Helasu chyběl Sýkora, místo něj nastoupil v zahajovácí čtveřici Josef Havel. Helas byl po celý zápas aktivnější a držel více míč na svých sálovkách, ale Hradec výborně bránil. Když už se Helas dostal na dostřel branky, zasáhl výborně chytající Menšl a nebo komstrukce brány.

Jak padly branky:

Jako první se prosadil po individuální akci Havel, který obešel jednoho z bránících hráčů a sám před Menšlem nezaváhal - 1:0. Hradec vyrovnal chvilku před poločasem po rohovém kohu se prosadil výborně hrající Fidra - 1:1.

Vítězství trefil ve 31´minutě po rychlé otočce Klimeš - 2:1.

Helas Brno -  Salamander Hradec Kr.   2:1  (1:1)

Branky: 5´ Havel (Cupák D.), 31´ Klimeš (Havel) - 9´ Fidra (Chromek).

ŽK: Cupák D. (HEL).

Sestava Helasu: Šimon (Tuháček) - Lacko, Havel, Lerch, Cupák D. "C" - Presl, Klimeš, Lidmila, Šplíchal - Cupák V. Trenér: Jan Loup.

Sestava Hradce: Menšl - Holec, Friedl, Jelínek, Chromek - Michal "C", Vydarený, Fidra, Mlynář - (Tomášek. Trenér: Petr Hoffman.

Hodnocení trenéra Hradce Petra Hoffmana:

"K dalšímu důležitému utkání jsme nastoupili na palubovce Helasu Brno, který jsme dokázali v podzimní části doma porazit. Domácí potřebovali body k upevnění pozice pro play-off, my jsme se chtěli bodovým ziskem přiblížit k záchraně. Sestava byla sice oslabena o zraněné, nemocné či vykartované hráče, z důvodu nedostatku typických obránců se dozadu posunul Vydarený. Po opatrném začátku se domáci dostali do vedení v 6. minutě po samostatné akci a střele z hranice brankoviště. Naše odpověď byla velmi rychlá, po rozehraném rohu se pod břevno z blízkosti prosadil Fidra. Obraz hry byl prakticky v celém průběhu utkání stejný, Helas měl častěji míč ve své moci a snažil se prosadit kombinační hrou, my jsme spoléhali na kvalitní defenzivu a vyráželi k brejkovým situacím. Poločasový stav zůstal nezměněný a tedy remizový. V přestávkové pauze jsme si opakovali zásady vlastního stylu a přístupu. Bez obdržené branky jsme bohužel druhý poločas nedokázali absolvovat, po otočce na brankovišti se prosadil domácí pivot. My jsme se prezentovali bojovným výkonem, který jsme kombinovali s obětavostí. Jejím vrcholem byla defenzivní práce Holce, který ve složité situaci ve snaze zabránit brance hlavou srazil břevno naší branky. Zhruba dvě a půl minuty před koncem jsme zvolili herní variantu s hrajícím brankářem Michalem, trpělivou kombinační hrou si dokázali vytvořit nebezpečné situace a 45 vteřin před koncem trefil Jelínek z levé strany tyč. Na vyrovnání jsme bohužel nedosáhli, bod by byl při případné remíze vynikající. Na druhou stranu jsme dokázali odehrát vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Za výkon je potřeba hráčům poděkovat, obzvlášť mladším se budou nasbírané zkušenosti v budoucnu hodit. V příštím kole nás čeká další klíčové utkání doma s Plzní, které potřebujeme zvládnout."