Máme mistry ČR ve futsale pro rok 2013/2014 v kategorii U-18

Skvěle!!! Junioři v kategorii U-18 pod vedením velmi úspěšného trenéra Radka Tomana (pozn. dva tituly v kategorii U-16, 2005/2006 , 2012/2013)  získali v pražském Edenu titul Mistrů ČR ve futsale pro rok 2013/2014. Nejprve si poradili v semifinálovém souboji s domácí pražskou Slávií v poměru 3:1, když o branky se postarali Juříček, kapitán Skoumal a Leasure. Ve finále, které se hrálo před zaplněnou halou, pak v nervy drásajícím penaltovém rozstřelu udolali díky výborně chytajícímu brankáři Dangovi, který zneškodnil tři pokutové kopy Olympik Mělník. Mělník si v semifinále na penalty poradil s chrudimským Era-packem. Zápas mezi Helasem a Mělníkem byl od začátku utkání velmi vyrovnaný. Oba týmy měly stejnou taktiku a to především neinkasovat branku jako první. To se podařilo a po čtyřiceti minutách byl stav 0:0. V penaltovém rozstřelu pak zopakoval z minulého roku svůj um brankář Dang (pozn. minulý rok v Otrokovicích v kategorii U-16 vychytal Era-pack a Helas slavil titul), který i tentokrát zneškodnil tři střelecké pokusy ze čtyř. A především díky němu mohly propuknout oslavy na straně Helasu. Navíc brankář Dang získal individuální cenu pro nejlepšího brankáře Final Four.

Hráči "Zlaté generace", kteří se zasloužili o titul: Kapitán Lukáš Skoumal, Domino Musil, Tom Juříček, Honza Gryc, Patrik Veleba, Marek Hrabíňo, Ondřej Sapík, Petr Dvořák, Zdeněk Hruška, Michal Skoupý, Patrik Bednář, Philip Leasure, Jirka Partl, Dan Šedrla, Jakub Šural, Dominik Duda, brankáři Robo Dang, Dan Fruhvirt, trenér Radek Toman, asistent David Cupák, vedoucí týmu Jiří Lidmila, prezident klubu Jan Loup. Všem děkujem!!!

Velké poděkování pak patří paní Lidmilové, která se po celý rok starala o dresy hráčů. Zdravotnici paní Skoumalové a především rodině Hruškových, která s týmem objela všechny hranné turnaje i mimo Brno.

Hráči v kategorii U-16 nezopakovali úspěch z předešlého roku a obsadili čtvrtou příčku. I tak je to velký úspěch, protože většina hráčů odehrála svoji vůbec první futsalovou sezónu. Svěřenci Davida Cupáka prohráli v úvodním semifinále s pražskou Slávií 1:0. Slávie byla první poločas lepší a Helas naopak byl lepší v druhém poločase. Rozhodla jedna využitá šance. "Když nedáme branku z takových příležitostí co jsme měli, potom nemůžeme uspět" zhodnotil jednou větou semifinálový neúspěch trenér Cupák. Druhé semifinále vyhrál Era-pack nad Mělníkem 2:1. A tak se Helas o třetí místo střetl právě s Mělníkem. V utkání bylo vidět, že oba týmy nehrají o titul a k vidění bylo plno brankových příležitostí. Mělník vedl rychle 2:0, Helas po poločase srovnal na 2:2 a měl více ze hry, hráči Olympiku ovšem opět odskočili na rozdíl dvou branek a brňané už nenašli sílu na odpověď. I tak patří všem hráčům velké dík za skvělou reprezentaci Helasu.

Hráči, kteří reprezentovali Helas: Kapitán Patrik Lidmila, Didi Pešta, Přema Klein, Franta Žáček, Jakub Růžička, Michal Pavliš, Berma Čermák, Mira Kollarik, Martin Zatloukal, Tom Zikl, Pepa Březovský, Albi Jelínek, Michal Aster, Tonda Jakeš, Jirka Koláčný, Ivan Šarkózy, brankář Dan Fruhvirt, trenér David Cupák, asistent Radek Toman, vedoucí týmu Jiří Lidmila a prezident klubu Jan Loup. Všem děkujem!!!

Velké poděkování pak patří paní Lidmilové, která se po celý rok starala o dresy hráčů. Zdravotnici paní Skoumalové a panu Peštovi, který s týmem objel většinu turnajů. A také Martinu Šplíchalovi a Martinu Hanušovi s výpomocí při trénincích.