Muži "B" porazili na domácí palubovce Arkys 7:3 (3:1)

Dnešní utkání začalo od 21 hod. v nové hale v Bohunicích. Helas chtěl zvítězit a na sestavě, kterou postavil trenér Loup to bylo vidět. Všichni hráči, kromě brankáře Sovi si už záhráli v této sezóně druhou ligu za "A" tým. Arkys přijel s dobře zabezpečenou obranou a s tím ,že nemá co ztratit.

Helas se od úvodních minut tlačil dopředu, ale dobře bránící tým Arkysu odolával bez vážnějších problémů a sám naopak chodil do protiútoků. První branka padla v 6.minutě, když kapitán Maša uvolnil na čáře Mrázka, který brankaře prostřelil - 1:0. Hned o dvě minuty později zvýšil do prázdné branky Lerch - 2:0. V 18.minutě Helas rozehrával standartní situaci a po nacvičeném signálu zvýšil Lidmila vedení na - 3:0. Arkys před poločasem snížil, když dva hráči přešli přes střed a snížili na - 3:1.

Do druhého poločasu Helas vstoupil opět jako aktivnější mužstvo a brzo se radovalo z branky, když akci Svobody zakončil zkušeně Maša  - 4:1. Ve 29.minutě zvýšil Svoboda po nedorozumnění v obraně Arkysu na - 5:1. Poté Arkys snížil, když se prosadil hostující hráč, který byl zcela sám před brankařem Sovou - 5:2. Ve 34.minutě  Helas opět odskočil, když kombinaci Klimeše s Cupákem zakončil do prázdné branky Lerch - 6:2. V dalším průběhu zápasu hrál Helas power-play a při nedorozumnění, na obranné půlce dostal branku na - 6:3. Poslední branka padla v čase 39:24, když chybu hostující brankaře využilo duo Svoboda, Klimeš a druhý jmenovaný upravil skóre na - 7:3.

Hodnocení zápasu ze strany Helasu: Utkání se neslo v klidném duchu a hráči na obou stranách si v klidu zháhrali a zastříleli. Skóre mohlo být na obou stranách vyšší, ale dneska kralovali brankaři. Dnes nejde skoro nic hodnotit, vítězství z naší strany bylo povinností.

Sestava HELASU: Sova - Mrázek, Lerch, Maša "C", Svoboda - Lidmila, Hebron, Prokeš, Klimeš - Cupák. NB: Večeřa.

Trenér: Jan Loup

Brnky Helasu: Lerch 2x, Mrázek, Lidmila, Maša, Svoboda, Klimeš.