Muži "B" překazili vítěznou šňůru K5 4:3 (1:1)

Hráči Helasu si včera ve vyrovnaném utkání poradili s hráči K5 a to v poměru 4:3, i když prohrávali osm minut před koncem, již 1:3. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale více ze hry měl Helas, K5 chodila do otevřené obrany Helasu a hlavně trápila hráče Helasu svým důrazem v osobních soubojích. Nutno dodat, že brněnský tým K5 podržel výborně chytající brankář Jaroslav Pšurný, který přiváděl hráče Helasu k šílenství. Tým z brněnského předměstí Kohoutovic, překvapil Helas především svou osobní obranou, na kterou nejsou hráči Helasu zvyklí a dlouho jim trvalo než se z toho vzpamatovali.

K 5 - HELAS  3:4  (1:1)  Branky Helasu: 12´ a 38´ Cupák D. (na 1 Hačka, na 2 Lidmila), 34´ a 35´ Cupák V. (na 1 a 2 Cupák D.)      Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4.

Jak padly branky: Jako první se prosadili domácí hráči, když přečíslení 2na1 zakončili bezproblémů - 1:0. Helas vyrovnal ve 12.minutě, když Hačka natáhl na sebe dva hráče a přihrál na střed hřiště D. Cupákovi, který střelou bodlem mezi nohy brankáře vyrovnal na - 1:1.

Druhý poločas začal pro Helas špatně, když jeden z obránců ztrazil na půlce hřiště míč a samostaný nájezd bezpečně proměnil hráč K5 - 2:1. K5 odskočila na rozdíl dvou branek, když hráči Helasu se nedohodli a hráči K5 šli ve dvou na brankáře Helasu a nemýlili se - 1:3. Helas snížil ve 34.minutě, když V. Cupák se šikovně uvolnil na pivotovi a nedal brankáři šanci - 2:3. Vyrovnání přišlo o minutu později, když hráči K5 ztratili na polovině Helasu míč a přečíslení 2na1 vyřešili bratranci D. a V. Cupákovi vyrovnávací brankou - 3:3. Poslední slovo měli hráči Helasu, když Kuba Lidmila přihrál D. Cupákovi, který se obtočil kolem hráče a vnitřním nártem mezi nohami brankáře zajistil Helasu tři body - 3:4.

Sestava HELASU: Večeřa - Hačka, Cupák D., Prokeš, Cupák V. "C" - Lidmila, Mrázek, Ratiborský, Kolbaba - Lerch. NB: Velan.

Hodnocení ze strany Helasu: Diváci viděli kvalitní futsal a hlavně výborné výkony obou brankařů. Drželi jsme míč a měli jsme více ze hy a vytvořili si několik brankových příležitostí, akorát jsme je neproměnili. Hráči K5 nás překvapili především osobní obranou, která nám dělala problémy a nemohli jsme se dlouho dostat na dostřel branky, a když jsme se přece jen dostali vychytal nás výborný brankář Pšurný. Od začátku kalendářního roku to byl nejtěžší zápas, který jsme zvládli a dotáhli se tak na vedoucí Tango, se kterým se utkáme příští týden, nebudem nijak posilovat hráčema z "A" mužstva, příležitost dostanou opět mladí hráči, doplněné o pár hráčů s více zkušenostmi.