Rádio Krokodýl Helas Brno zvítězil a poslušný teenager překvapil Plzeň 6:4 (2:1)

Cupák rohodl zápas ve správným čase

Přetahovanou o výsledek zvládl díky Cupákovi Helas

Byla to bitva o futsalovou  prestiž v prvním mistrovském zápase, protože právě mezi těmito kluby vznikla mírná rivalita, lépe zápas zvládlo Brno a to i díky Sarkozymu, který dal důležitý gól a na jeden přihrál.

Má mu patřit budoucnost, teprve 16 letý futsalista na palubovce předvedl bezchybnou hru přesně podle pokynů trenéra, kluk od kterého si Rádio Krokodýl Helas Brno hodně slibuje, navíc je dobré, že v tolika letech poslouchá a chce se zlepšovat.
 Rádio Krokodýl Helas Brno nenastoupil v plné sestavě chyběli mu posily Lidmila a zraněný Havel, Outrata a další, přesto hráli jako jeden tým a hned v první minutě hráči nechali všechno na hřišti a pustili se do Plzně, což se zúročilo v první gól Brnu. Lacko využil tlaku a ze standartní situace propálil vše co mu stálo v cestě a dal první gól. Potom domácí mužstvo zvolnilo a začlo hrát na jistotu. Plzeň však začla přitvrzovat a zápas začal být vyhecovaný. Domácí zrychlovali přihrávky a to se vyplatilo spolupráce Lacka a Sarkozyho se proměnila ve druhý gól. Hosté se nevzdali začli útočit a snížily na 2:1. V 15. minutě si trenér Marek Kopecký vzal timeout aby uklidnil hru ta však byla vyhecovaná do konce poločasu.
 Plzeň má naběháno a standartní situace dobře připravený, po chybě v obraně zbytečně puštěnem míči soupeř využil šanci a Koc vyrovnal na 2:2. Helas byl však dobře takticky připravený a opět spolupráce Sarkozyho a Lacka v opačném gardu zvýšila na 3:2. V zápětí Helas přišel o míč v útočném pásmu a Abraham vyrovnal z protiútoku na 3:3. Teď to začla být jízda a nervy byli na pochodu. Hrubý zachoval chladnou hlavu a vytvořil gólovou situaci pro Lercha, který nezaváhal a s jistotou zkušeného futsalisty zkóroval. Helas se zvedl a Ovčačik nahrál Cupákovi, který mazácky dal vítězný gól na 5:3. Po hrubé chybě Helasu v brankovišti snížil Holý na 5:4. A od patnácté minuty to byla jízda nahoru a dolů a dvě minuty před koncem zápasu soupeř začal hrát power play, kterou rozhodl David Cupák ve prospěch Helasu střelou přes celé hřiště konečným výsledkem na 6:4.

Vyrovnaný zápas se určitě divákům musel líbit, Plzeň předvedla rychlou hru a Rádio Krokodýl Helas Brno předvedl taktický zápas jako jeden tým a když se k tomu přidala  reprezentační forma Davida Cupáka, Hrubého, Sarkozyho a skvělý výkon Lacka bylo se na co koukat.

Marek Kopecký (trenér Rádia Krokodýl Helas Brno): "Jak se předpovědělo, hrál se vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že budou rozhodovat individuální chyby. V utkání jsme vedli dva-nula, ale Plzeň hlavně první půli byla lepší a běhavá. Měli jsme problémy s obranou, byl tam trochu chaos, ale nakonec jsme první půli vyhráli dva-jedna. Do druhé půle jsme kluky nabádali, aby se více v obraně zklidnili. To se stalo, ale třemi zbytečnými chybami zkušených hráčů jsme nechali Plzeň na dostřel. Rozhodla větší vůle, možná i štěstí, ale každopádně se hrál vyrovnaný zápas. Plzeň se předvedla v dobrém světle. Pro nás je to dobrý začátek a skvělé body. Stále máme na čem pracovat a jdeme zápas od zápasu."

Petr Kučera (trenér SK Interobal Plzeň): "Pro nás je to smolný zápas. Většinu zápasu jsme měli více z útočné hry a taháme se se soupeřem o výhru. Zápas jsme mohli klidně vyhrát. První i druhý gól Helasu beru jako námi zadarmo darované. Pak jsme se dostali do zápasu i my a soupeř musel stáhnout hru na šest hráčů. Náš výkon nebyl špatný a nebyli jsme horším týmem, mohlo to skončit výhrou, nebo remízou. Na konci při power play jsme měli šanci, ze které byla jen tyč. Pak dalo Brno šestý gól a tím skončilo tahání o výsledek. Krásný gól dal Koc! Jsem rád, že přemýšlel, co dělá, překvapil mě a dokázal, že měl ve hře přehled. Většina branek u nás byla krásná. Soupeř dával ošklivé branky, ale dali jich víc."

Tímto Vás zveme na další domácí zápas 29.9. v 19:30 SH Vodova