SLÁVIE PRAHA - RÁDIO KROKODÝL HELAS BRNO 2:2 (2:2)

Brno oloupilo Slávii o body

Slávie měla štěstí, klidně mohla vyjít bodově naprázdno, dělilo jí pouhé půl vteřiny od bezbodové porážky, když Outrata o poločase vstřelil gól zrovna zazněla siréna. Hvězdou zápasu se však stal Vojta Cupák, který zařídil oba góly a dostal se tak na páté místo ve střelecké tabulce Chance futsal ligy.

Helas se nezalekl soupeře a zodpovědně bránil, po krátkém čase se odvážil i k sebevědomému útoku ke škodě Brňáků jsme z protiútoku dostali gól a prohrávali o gól v desáté minutě. Přestali jsme bránit a vše vsadili na útok a tentokrát to vyšlo a z penalty Vojta Cupák vyrovnal.  Slávii jsme zaskočili a rozjetý Vojta Cupák zvýšil na 1:2, následně Slávie vyrovnala z pokutového kopu na 2:2. Tři body na noze měl Outrata, gól však padl z jeho sálovky ze standartní situace při zaznění poločasového signálu a tak hráči šli do kabin za stavu 2:2.

Druhý poločas nikdo nechtěl dostat gól a hrál se futsal na jistotu. Divák mohl vidět kvalitní futsal, plný taktiky a Helas zvládl pilně trénovanou obranu i s mladým mužstvem.  Je vidět, že trenér Marek Kopecký, který má na starosti i reprezentaci 21, to s mládeží umí a věříme, že tohle je i cesta do předu.

Hodnocení trenérů:

Marek Kopecký (trenér Helasu): Pro mě je příjemné zápas hodnotit, jeli jsme sem v okleštěné sestavě, ale v takové jsme jeli už v úterý do Vysokého Mýta, kde jsme zápas zvládli. Před klukama musím jenom smeknout, hráli dva sedmnáctiletí, osmnáctiletí kluci a odvedli maximum zejména v obranné činnosti. Slavii jsme nepouštěli do vyložených šancí, drželi jsme je na uzdě a připravili jsme se na ně maximálně dobře. Jsem spokojený s bodem, ale také s přístupem hráčů. V obraně takto musíme pracovat dál, protože za první čtyři kola jsme dostali moc gólů a museli jsme s tím něco udělat. Překvapili mne mladí kluci, je vidět, že to jde i bez hráčů, kteří si myslí, že umí všechno.

Martin Brychta (Slavia): Čekal jsem, že to bude těžký soupeř, i když přijel bez své největší hvězdy. První poločas nebyl z naší strany dobrý ani z hlediska přístupu, ani hry. V kabině padla ostrá slova, protože jsme se na určité věci připravovali, ale vůbec jsme je neplnili. Jednou se nám nacvičená akce podařila a byl z toho gól. Musím říct, že mne to dopálilo, protože určitě není dobře, když se neplní to, co má mančaft dělat. Druhý poločas byl lepší, ale Helas hrál dobře v obraně a byl nebezpečný i v útoku, dnes po takovém průběhu bod asi beru.

Slavia Praha - Rádio Krokodýl Helas Brno 2:2 (2:2)
Branky: 9. Hrdina, 16. Novotný (pen.) - 14. (p.k.) a 15. Cupák V.
Slavia: Vahala, Roshan - Brychta, Novotný, Salák, Michel Melo, Oliva, Hudson, Homola, Míča, Hrdina, Matějka, Wojnar.
Helas: Dang, Konečný - Lerch, Lidmila P., Lidmila J., Mužík, Cupák V., Bobilev, Ovčačík, Outrata.