VÍTĚZEM BRNĚNSKÉHO SUPERPOHÁRU JE HELAS BRNO

Protože dle letošních propozic Poháru byly z okresních kol vyřazeny prvoligové kluby, tak si o vítěze letošního Brněnského poháru zahrál Helas s vítězem okresního kola poháru Atrapsem v tzv. SUPERPOHÁRU B.A.F. 2017.

Prvomájový večer byl v hale na Vodové zaslíben experimentálnímu utkání tzv. Brněnskému superpoháru. Prvoligový Helas nebyl dle změněných propozic českého poháru nasazen do okresních kol města Brna a tak se o pohár Brněnské asociace futsalu musel utkat s vítězem brněnských kol, s Atrapsem v mimořádném utkání. V podstatě šlo o zápas dvou nejlépe umístěných brněnských týmů v letošní futsalové sezóně. Helas skončil ve čtvrfinále play off a Atraps na 4.místě ve 2.lize.

Utkání muselo začít s malým zpožděním kvůli volejbalovému zápasu žen, který se protáhl, ale všichni hráči se mohli rozcvičit a někteří volejbaloví fanoušci zůstali i na část futsalového utkání. Rozhodčí Vala a Čep tak zahájili utkání o 15 minut později a prvních deset minut se soupeři jen oťukávali. Helas držel déle balón a kombinoval a Atraps se po zisku míče pokoušel zakončit rychlými brejky. Až v 10.minutě se po závaru před brankou Atrapsu prosadil hlavou Kasálek a Helas se tak ujal vedení 1:0. V 15. a 22.minutě dvěma brankami zvýšil náskok na 3:0 Cupák a v 25.minutě bombou k tyči upravil na 4:0 Lacko. Za Atraps pak snížil ve stejné minutě na 4:1 Smital, když srazil střílenou přihrávku do jednoho z obránců Helasu a ta skončila za zády brankáře Konečného. Do konce poločasu se už stav nezměnil a po krátké přestávce pokračovala 2.polovina zápasu.

A druhou půli začal Helas pěkně od podlahy. Lacko zvýšil ve 32.minutě na 5:1, vzápětí Lidmila na 6:1 a ve 38.minutě dal Kasálek krásným dloubáčkem sedmý gól Helasu. Brankáře Večeřu v brance Atrapsu vystřídal náhradní golman Luu, ale Helas chuť střílet neztratil. Jeho hráči však trefovali v dalších minutách jen tyčky, břevna a jednou dokonce i obličej brankáře z Atrapsu. Skóre změnil až v 55.minutě Outrata a těsně před koncem dal svůj třetí gól Cupák a stanovil tak konečný výsledek na 9:1 pro Helas.

Zápas se určitě musel líbit, protože Helas neusnul na vavřínech a i přes vedení chtěl pořád útočit a dávat góly. Atraps se do poslední chvíle nevzdával, aby nějakým brejkem favorita pozlobil a vytvořil si šanci na vstřelení druhého gólu, což se mu nakonec nepodařilo. Oběma účastníkům je potřeba poděkovat, že se na utkání dobře připravili, i když se mohou v českém poháru potkat znovu v krajském kole, kam oba tyto týmy postoupily.

Radio Krokodýl Helas Brno - FC Atraps Hombres Brno 9:1 (4:1)
Branky: 10. Kasálek M., 15. a 22. Cupák D., 25. a 32. Lacko I., 35. Lidmila P., 38. Kasálek M., 55. Outrata P., 57 Cupák D. - 25. Smital L.., ŽK: Outrata P. (Helas).