Helas Brno
SK Interobal Plzeň

20. kolo, Čt 05.03 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň6

AC Sparta Praha

16. kolo, Po 02.03 20:00

Helas Brno4
AC Sparta Praha5

Helas Brno

19. kolo, Pá 28.02 20:00

1.FC NEJZBACH Vysoké M..3
Helas Brno6

SK Slavia Praha

18. kolo, Pá 21.02 19:30

Helas Brno3
SK Slavia Praha4

Helas Brno

17. kolo, Út 18.02 20:00

FC Tango Hodonín3
Helas Brno7

Helas Brno

14. kolo, Út 11.02 20:00

Svarog FC Teplice7
Helas Brno4

Helas Brno

15. kolo, Pá 24.01 20:30

SK Olympik Mělník2
Helas Brno3

FK ERA-PACK Chrudim

13. kolo, Pá 10.01 19:30

Helas Brno1
FK ERA-PACK Chrudim7

Helas Brno

12. kolo, Pá 20.12 20:30

FC Démoni Česká Lípa..4
Helas Brno4

Helas Brno

11. kolo, Ne 15.12 19:30

FTZS Liberec 2
Helas Brno2

Zbyněk Špička sní o ligovém titulu a lize mistrů

Zbyněk Špička sní o ligovém titulu a lize mistrů

V době vynucené pauzy jsme využili situace a rozhodli jsme se vyzpovídat Zbyňka Špičku, který svým věkem stále patří mezi juniory, avšak letošními výkony se zařadil mezi nejproduktivnější hráče a právem mu patří pomyslný titul "objev sezony".

Jak hodnotíš sezonu z pohledu výkonů mužstva, během celé sezony? 

"Sezonu hodnotím určitě pozitivně. Před začátkem soutěže jsme si dali jasný cíl skončit na šestém místě a to se nám relativně v klidu podařilo. Se soupeři, kteří se vyskytují za námi v tabulce, jsme neprohráli jediný zápas a je jen škoda, že jsme nesebrali nějaké body týmům z top pětky, ačkoliv jsme k tomu měli několikrát velmi blízko. Zejména zápasy se Slavií nebo televizní utkání v Plzni. V těchto zápasech jsme byli velmi blízko bodům, ale vždy nás zklamala koncovka. Nezbývá nic jiného než se poučit a věřím, že v příští sezóně se nám nějaký cenný zářez povede."

Které z utkání během sezony považuješ za nejpovedenější a proč?

"Je těžké vybrat z (téměř) celé sezony jedno jediné utkání. Vypíchl bych nejspíš utkání v Mělníku, které jsme zvládli hlavně výsledkově a v napínavé koncovce jsme utkání vyhráli a definitivně jsme se odlepili od týmu na dně tabulky. Dále bych zmínil zápasy s těžšími soupeři, které jsme sice nezvládli výsledkově, ale futsalově je to úplně o něčem jiném a mě osobně tyto zápasy nejvíc baví. Do zápasu jdete v podstatě s tím, že můžete jen získat a hlavně se přiučit od nejlepších futsalistů u nás. Jakmile ovšem jen na chvíli usnete na vavřínech, hned jste potrestáni a proto jsou tyto zápasy nesmírně fyzicky náročné."

V průběhu celé sezony jsi se pohyboval v popředí kanadského bodování, čím myslíš, že to bylo?

"Tak těžko přesně říct, čím to mohlo být. Byla to moje druhá celá sezóna v áčku, takže možná trochu více zkušeností a asi trochu větší “drzost”. Za ty 2 roky jsem toho už docela dost odtrénoval a odehrál, prošel některými mládežnickými reprezentačními srazy, které určitě také hodně pomohly, takže se mi futsalové systémy docela vryly pod kůži a už jsem se na palubovce tolik nehledal a nemotal jak špína v kýblu. Důležitý byl také fakt, že se mi na začátku sezony podařilo vstřelit pár branek, pak se člověk dostane do pohody a s dobrými výkony týmu rostou i jeho výkony."

Jaké jsou Tvé futsalové ambice?

"Futsalové ambice mám, asi jako každý mladý sportovec, ty nejvyšší, avšak kladu si cíle spíše postupně. Chtěl bych se nejdříve nadále rozvíjet v Helasu, kde podmínky pro futsal každým rokem rostou a uvidíme co bude v budoucnu. Každého by asi lákalo zahraniční angažmá či nějaký start, potažmo velký turnaj za seniorskou reprezentaci. Samozřejmě i mě tohle láká, ale to už docela dost předbíhám. Ovšem mým největším futsalovým snem je získat s Helasem Brno titul a zahrát si Ligu mistrů."

Aktuální omezení nejsou pro aktivní sportovce moc ideální, jak se udržuješ v době vynucené pauzy?

"Snažím se neustále udržovat v nějakém pohybu. Občas si jdu zaběhat, někdy doma cvičím se sestrou (mimochodem futsalovou reprezentantkou) ale asi ze všeho nejvíce jezdím na kole. To mě baví asi nejvíc, ovšem má to háček v tom, že občas potkáte nějaké okýnko s točený pivem a potom už ten výkon nemá takovou hodnotu. Abych řekl pravdu, tak moje individuální připravenost rozhodně není taková, jaká by byla v plném zápřahu tréninků a zápasů, takže doufám, že se vše brzy vrátí do normálu."

Pokud by jsi měl označit nejlepšího klubového hráče sezony, kdo by to byl a proč zrovna on? 

"Jmenovat jednotlivce je vždy ošemetné, ale tady bych asi bez váhání zvolil kapitána mužstva Davida Cupáka. Je to motor i mozek celého týmu a jeho zkušenost a kvalita je na hřišti nesmírně cítit. Když minulý rok odešel do Sparty, bylo to na naší hře velmi viditelné, a proto jsme rádi, že s náma zůstal letos celou sezonu. Dále bych vyzdvihl Šarkyho (poznámka redakce, Ivan Šarközy), který do týmu přinesl také velikou kvalitu, takže první čtyřka v čele se zmiňovanými dvěma doplněná Poulem a Mužíkem byla velmi produktivní."

Přejme Zbyňkovi, aby měl své další ligové sezony stejně tak produktivní, jako byla ta letošní a veříme, že si společně splníme vzájemné sny. 

Diskuze

FOTBAL-SHOP.cz KOLMIO,s.r.o. AZ SERVIS, a.s.
Jihomoravský kraj
ALL-ex strip bar Magistrát města Brna mcompanies.cz PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. NOcrime s.r.o. VARTA SUZIE´S Brno Pivní a vinný šenk Železná Růže EMKO Case a.s.
JOMA
Kam za sportem Marti Tajč

Počet návštěv: 25740
Posledních 30 dnů: 1464 | Posledních 7 dnů: 586 | Poslední den: 23

© 2020 Helas Brno | Všechna práva vyhrazena | fchelasbrno@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne