Helas Brno
SK Interobal Plzeň

20. kolo, Čt 05.03 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň6

AC Sparta Praha

16. kolo, Po 02.03 20:00

Helas Brno4
AC Sparta Praha5

Helas Brno

19. kolo, Pá 28.02 20:00

1.FC NEJZBACH Vysoké M..3
Helas Brno6

SK Slavia Praha

18. kolo, Pá 21.02 19:30

Helas Brno3
SK Slavia Praha4

Helas Brno

17. kolo, Út 18.02 20:00

FC Tango Hodonín3
Helas Brno7

Helas Brno

14. kolo, Út 11.02 20:00

Svarog FC Teplice7
Helas Brno4

Helas Brno

15. kolo, Pá 24.01 20:30

SK Olympik Mělník2
Helas Brno3

FK ERA-PACK Chrudim

13. kolo, Pá 10.01 19:30

Helas Brno1
FK ERA-PACK Chrudim7

Helas Brno

12. kolo, Pá 20.12 20:30

FC Démoni Česká Lípa..4
Helas Brno4

Helas Brno

11. kolo, Ne 15.12 19:30

FTZS Liberec 2
Helas Brno2

Většina mých branek byla jednoduchých

Většina mých branek byla jednoduchých

Ve svých 29 letech patří do ideálního futsalového věku, avšak v našem "juniorském" kádru spadá do kategorie zkušených a ostřílených borců. Jak se mu hraje s hráči, kteří svým věkem spadají do mládežnických celků a jak tráví své dny bez futsalu, nám prozradil Jiří Mužík.

Jak hodnotíš sezonu z pohledu výkonů mužstva, během celé sezony? 

"Sezonu hodnotím pozitivně. Před sezónou jsme si dali cíl, skončit na prvním místě hned za pětici profesionálních týmů. Cíl se nám podařil splnit, když už 5 kol před koncem, jsme věděli, že skončíme na 6 místě. V průběhu sezony se nám podařilo neprohrát s žádným týmem, který se nacházel v tabulce pod námi, i když dva zápasy s Budějovicemi a Libercem jsme již nestihli dohrát a je jen škoda, že se nám nějaký bodík nepodařil vybojovat proti týmům z první pětky."

Řada spoluhráčů, Tě vnímá jako budoucího kapitána mužstva, čím si tento fakt vysvětluješ?

"Tak za prvé bych chtěl říct, že kapitána máme jasně daného a tím je David Cupák, to je náš motor týmu. Při jeho absenci jsem ho občas zastupoval a čím si to vysvětluji? Asi jedině tím, že máme mladé mužstvo a já patřím k těm starším hráčům, i když se tak necítím, a nebo možná proto, že toho moc napovídám, tak abych nedostával zbytečně žluté karty za kecy :-)."

V průběhu celé sezony jsi se pohyboval v popředí kanadského bodování, čím myslíš, že to bylo?

"To těžko říct, já se nepovažuji za žádného velkého střelce. Spíš těžím ze sehranosti svých parťáků z naší čtyřky (David Cupák, Tomáš Poul a Ivan Šarközy) a mých většina gólů byla jednoduchých, když jsem se ocitnul na konci akce."

Ve svých 29 letech již patříš do generace "starších" hráčů, jak vnímáš velmi mladý kádr okolo sebe?

"Rád bych podotkl, že mi je zatím 28 let, ale moc dalších starších hráčů v týmu není. Helas má jeden z nejmladších týmů v lize a má 6 reprezentantů do 21 let, takže budoucnost pro Helas je velmi dobrá."

Aktuální omezení nejsou pro aktivní sportovce moc ideální, jak se udržuješ v době vynucené pauzy?

"Aktuální situace není ideální pro nikoho z nás. Futsalová sezona byla předčasně ukončena a velký fotbal ani nezačal, snažím se udržovat v kondici alespoň za pomoci jiných sportů. Nejčastěji chodím běhat nebo jezdím na kole, to mě baví. Tím, že bydlím na Vysočině, příroda je tu k těmto sportům přímo ideální."

Pokud by jsi měl označit nejlepšího klubového hráče sezony, kdo by to byl a proč zrovna on? 

"Těžko se vybírá jeden hráč, o Cupovi se bavit nebudu, to každý ví, že bez něj by bylo těžké hrát. Ale určitě bych zmínil 2 mladíky, Zbyňkovi Špičkovi se sezóna povedla jak herně, tak bodově a byl tahounem naší druhé čtyřky. A druhého bych zmínil naše golmana Andyho, který nás v hodně zápasech podržel a ještě vsítil svůj prvoligový gól v zápase ve Vysokým Mýtě."

"Závěrem bych rád poděkoval všem trenérům, vedení, spoluhráčům, sponzorům, a především divákům za přízeň a podporu při našich zápasech. A přeji všem hodně zdraví v této nelehké době."

Mužovi se musíme omluvit za přidání jednoho roku, neboť své devětadvacáté narozeniny oslaví teprve v červnu a jak ho všichni známe, bude se jednat o nezapomenutelnou oslavu, kterou s jistotou spojí i s oslavou mistrovského virtuálního titulu, který jsme v letošní sezóně vybojovali. 

Diskuze

FOTBAL-SHOP.cz KOLMIO,s.r.o. AZ SERVIS, a.s.
Jihomoravský kraj
ALL-ex strip bar Magistrát města Brna mcompanies.cz PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. NOcrime s.r.o. VARTA SUZIE´S Brno Pivní a vinný šenk Železná Růže EMKO Case a.s.
JOMA
Kam za sportem Marti Tajč

Počet návštěv: 25740
Posledních 30 dnů: 1464 | Posledních 7 dnů: 586 | Poslední den: 23

© 2020 Helas Brno | Všechna práva vyhrazena | fchelasbrno@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne