Helas Brno
SK Interobal Plzeň

20. kolo, Čt 05.03 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň6

AC Sparta Praha

16. kolo, Po 02.03 20:00

Helas Brno4
AC Sparta Praha5

Helas Brno

19. kolo, Pá 28.02 20:00

1.FC NEJZBACH Vysoké M..3
Helas Brno6

SK Slavia Praha

18. kolo, Pá 21.02 19:30

Helas Brno3
SK Slavia Praha4

Helas Brno

17. kolo, Út 18.02 20:00

FC Tango Hodonín3
Helas Brno7

Helas Brno

14. kolo, Út 11.02 20:00

Svarog FC Teplice7
Helas Brno4

Helas Brno

15. kolo, Pá 24.01 20:30

SK Olympik Mělník2
Helas Brno3

FK ERA-PACK Chrudim

13. kolo, Pá 10.01 19:30

Helas Brno1
FK ERA-PACK Chrudim7

Helas Brno

12. kolo, Pá 20.12 20:30

FC Démoni Česká Lípa..4
Helas Brno4

Helas Brno

11. kolo, Ne 15.12 19:30

FTZS Liberec 2
Helas Brno2

Za školní futsalový rok, bych si dal trojku.

Za školní futsalový rok, bych si dal trojku.

Stabilní pilíř ligového kádru, reprezentant do 21 let a zraněními zkoušený Jakub Sznapka. "Šnapimu", kterému se v kabině neřekne jinak, jsme položili několik záludných otázek. Jak se s nimi popasoval vysokoškolský student se dozvíte v rozhovoru.

Jak hodnotíš sezonu z pohledu výkonů mužstva, během celé sezony? 

"Na úvod bych tímto rád pozdravil všechny příznivce futsalu a Helasu zvláště. Sezonu hodnotím určitě pozitivně, na začátku jsme si dali cíl skončit do šestého místa v tabulce, a tak se také stalo. Neprohráli jsme jediný zápas se soupeři, kteří skončili v konečném pořadí za námi, za to jsem rád. Chybí mi ale skalp od některého z profesionálních týmů TOP pětky. V některých zápasech jsme mu byli opravdu blízko."

Pokud bychom se měli zpětně vrátit k Tvým letošním výkonům, jakou školní známkou by jsi se ohodnotil a především nás zajímá, proč zrovna touto známkou?

"No to je velmi těžká otázka. Hodnotit sám sebe je vždy náročné, ale tak pokusím se. Jsem toho názoru, že by člověk se sebou neměl být nikdy úplně na 100% spokojený. Vždy je co zlepšovat. Mě osobně mrzí, že jsem pro tým nebyl schopen přidat více kanadských bodů, protože si myslím, že v mých silách je nechat na palubovce více než doteď. Do gólových situacích se dostat umím, ale do nové sezony bych potřeboval v sobě probudit většího zabijáka a tyto situace přetavit v góly. Co si budeme povídat, hra může vypadat jakkoliv, ale ve futsale vyhrává tým, který vstřelí více gólů než soupeř. I minulou sezonu mi tam pár branek spadlo, ale určitě by to chtělo sázet je ve větším. Takže podtrženo, sečteno – jako výslednou známku bych si dal neutrální trojku."

Co by Ti pomohlo k lepší známce?

"V prvé řadě se vyhýbat zraněním, to je u mě základ. Musím říct, že mě to v minulosti dosti limitovalo. Jak kdysi jednou pravil můj bývalý trenér: „V sezoně hrajou zdraví“. No a v druhé řadě bych uvítal vyšší počet futsalových tréninků. S Helasem máme dvě tréninkové jednotky týdně, takže týmy z první pětky, které trénují 5x týdně, mají ku proti nám značnou výhodu. I když jsme s těmito týmy byli letos schopni odehrát vyrovnané zápasy, tento faktor vždy rozhodl."

Pokud by jsi měl označit nejlepšího klubového hráče sezony, kdo by to byl a proč zrovna on? 

"Myslím si, že Helas není tým, který by byl postaven jenom na jednom hráči. Obzvlášť v letošní sezoně udělal každý z hráčů určitý progres, což se projevilo i na naší hře. Pokud bych ale měl někoho vypíchnout, tak by to byl určitě David Cupák, o jehož zkušenostech a obrovské kvalitě se nemusíme vůbec bavit. V letošní sezoně stáli ale za zmínku i hráči z naší mladší gardy. Zbyňa Špička, který na začátku sezony chytil střeleckou formu a už se jí nepustil, a také Andrej Mykytjuk, který nás v několika zápasech podržel, ať už na brankové čáře nebo svými výhozy, dle mého nejlepšími v lize. Příjemným překvapením byl pro mě i Vojta Kamenský, který si svými výkony mimo jiné vysloužil i pozvánku do reprezentační jednadvacítky."

Patříš mezi stabilní hráče reprezentačního futsalového výběru do 21 let, přemýšlel jsi nad metou nejvyšší a tím je pozvánka do seniorského výběru?

"Ano, přemýšlel. Určitě by to pro mě byla velká čest si kopnout s tolika skvělými futsalisty, a že jich naše repre áčko má nespočet. Já budu makat dál a uvidíme, jestli mé výkony někdy v budoucnu přesvědčí trenéra Neumanna, aby mě vyzkoušel. Je za tím ale ještě hodně dlouhá cesta."

Pokud by přišla zajímavá nabídka na nové angažmá, jaká by pro Tebe byla vysněna futsalová adresa?

"Tak jako většina futsalistů bych asi nabídce od španělské Barcelony košem nedal. Děkuji za rozhovor!"

 

Diskuze

FOTBAL-SHOP.cz KOLMIO,s.r.o. AZ SERVIS, a.s.
Jihomoravský kraj
ALL-ex strip bar Magistrát města Brna mcompanies.cz PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. NOcrime s.r.o. VARTA SUZIE´S Brno Pivní a vinný šenk Železná Růže EMKO Case a.s.
JOMA
Kam za sportem Marti Tajč

Počet návštěv: 25740
Posledních 30 dnů: 1464 | Posledních 7 dnů: 586 | Poslední den: 23

© 2020 Helas Brno | Všechna práva vyhrazena | fchelasbrno@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne