Helas Brno
SK Interobal Plzeň

20. kolo, Čt 05.03 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň6

AC Sparta Praha

16. kolo, Po 02.03 20:00

Helas Brno4
AC Sparta Praha5

Helas Brno

19. kolo, Pá 28.02 20:00

1.FC NEJZBACH Vysoké M..3
Helas Brno6

SK Slavia Praha

18. kolo, Pá 21.02 19:30

Helas Brno3
SK Slavia Praha4

Helas Brno

17. kolo, Út 18.02 20:00

FC Tango Hodonín3
Helas Brno7

Helas Brno

14. kolo, Út 11.02 20:00

Svarog FC Teplice7
Helas Brno4

Helas Brno

15. kolo, Pá 24.01 20:30

SK Olympik Mělník2
Helas Brno3

FK ERA-PACK Chrudim

13. kolo, Pá 10.01 19:30

Helas Brno1
FK ERA-PACK Chrudim7

Helas Brno

12. kolo, Pá 20.12 20:30

FC Démoni Česká Lípa..4
Helas Brno4

Helas Brno

11. kolo, Ne 15.12 19:30

FTZS Liberec 2
Helas Brno2

Všechno se snažím brát s humorem.

Všechno se snažím brát s humorem.

Vojta Cupák v letošní sezoně spíše bojoval se svým zraněním, než s obranou soupeře, ale jeho přítomnost v kabině je pro náš klub nesmírně důležitá, proto jsme položili Vojtovi několik záludných otázek.

Z osobního pohledu to pro Tebe nebyla úplně ideální sezona, z důvodu zranění jsi odehrál pouze čtyři zápasy, jak jsi situaci vnímal?

"Tak ideální sezóna to kvůli pandemii a následného předčasného ukončení nebyla vůbec pro nikoho. Pro mě ovšem byla sezóna asi naprostým opakem ideálu, protože jsem naskočil v podstatě jen do tří zápasů a ještě pořád nejsem zdravotně v pořádku. Pro sportovce je vždycky hrozně těžké, když může sledovat své spoluhráče jen z tribuny a nemůže se s nimi zapojit do tréninku. Musel jsem to ale vzít jak to je a nedělat si z toho hlavu. Mám na to docela povahu, takže jsem se v nucené pauze snažil věnovat jiným věcem a volné víkendy jsem trávil třeba nekonečným kácením lesa nebo různými výlety se snoubenkou a rodinou za což jsem moc rád."

Tvá absence byla na hřišti velmi znát, dovolí Ti zdravotní stav v nadcházející sezoně opět vyběhnout na ligové palubovky?

"To je otázka. mám zranění kotníku a podle různých lékařských prognóz už jsem měl být dávno v pořádku. Jenže nejsem. Teď pomalu začínám trénovat, byť pořád s omezením kvůli bolesti, tak cítím že se noha každým tréninkem zotavuje a věřím že do začátku sezony budu trenérovi Galiovi plně k dispozici. Je na to přeci jenom ještě dost času."

Ve svém věku, stále patříš mezi mladé hráče v ideálním sportovním věku, jaké jsou Tvé futsalové ambice? 

"V prvé řadě děkuji za lichotku. A teď k otázce. Kdo mě zná tak ví, že jsem spíš rodinný typ, než že bych chtěl budovat kariéru v jakémkoliv odvětví, takže jsem velké ambice nikdy neměl. Spíš jsem všechno bral tak, jak to přišlo a posouval se nevědomky krůček po krůčku z čiré radosti ze hry. To znamená, že ani dnes určitě nemám žádné přehnané ambice. Jediné co chci je, abych se futsalem nadále bavil, nepřivodil si žádné velké zranění a taky by bylo fajn se podívat dál než do prvního kola play-off."

Řada trenérů mluví o Tvém velkém potenciálu, nepřemýšlel jsi někdy ho ještě více rozvinout a říct si tak o zajímavou ligovou nabídku?

"Tady se budu trochu opakovat. Když jsem byl mladší, tak jsem o tom asi přemýšlel, ale postupem času si začínám uvědomovat, že chci hrát hlavně pro radost a ne proto, abych si vydělal na živobytí. Moje priority jsou nastavený trochu jinak, než u většiny hráčů a chci víc času věnovat rodině a kamarádům, místo abych ho trávil dojížděním za "prací" na pár sezón. No a jelikož kolem Brna žádný profesionální klub není, tak nemám ani moc důvod říkat si o angažmá jinde. Sečteno podtrženo jsem spokojený tak, jak to teď mám. Futsalem se hlavně bavím a v brzké budoucnosti se můj postoj asi nezmění. I když jak se říká "nikdy neříkej nikdy"."

Nejen na hřišti a v kabině patříš mezi velmi oblíbené spoluhráče. Svým postojem k životu předáváš spoustu pozitivní energie a odlehčení, co pro Tebe znamená kabina a spoluhráči v našem klubu? 

"Jsem rád, že to tak cítíš a snad to tak i je. Považuju se za bezkonfliktního člověka, kterýho jen tak něco nerozhodí. Všechno se snažím brát s humorem a s určitým odstupem, což myslím do sportovní kabiny v nějaké míře patří. Rozhodně nejsem zastánce toho se po zápase rozhádat a vyčítat si chyby. Je lepší si sednout na pivo a tam si to můžeme všichni říct v klidu bez emocí. Vždyť když nejde o život, tak jde o hovno. V tomhle jsem se asi hodně naučil od Standy Lercha v období, kdy jsem v A-tymu začínal. To je typickej flegmatik. A co kabina? Teď máme docela mladej tým, kde mají kluci 16,17,18 let, takže toho piva po zápase moc nevypijou, ale myslím, že jsou to všichni rozumní kluci co vědí, že když budeme táhnout za jeden provaz, tak že můžeme po hřišti nahánět kdekoho. V tom je největší síla Helasu. Že se hraje bez přehnaného tlaku od prezidenta klubu pana Loupa a trenéra Galii, který za dobu co Helas trénuje odvedl vynikající práci."

Závěrem chci všem fanouškům popřát v téhle době hodně zdraví a těším se na shledanou třeba na hale Vodova první domácí zápas nové sezóny. Díky za rozhovor.

Diskuze

FOTBAL-SHOP.cz KOLMIO,s.r.o. AZ SERVIS, a.s.
Jihomoravský kraj
ALL-ex strip bar Magistrát města Brna mcompanies.cz PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. NOcrime s.r.o. VARTA SUZIE´S Brno Pivní a vinný šenk Železná Růže EMKO Case a.s.
JOMA
Kam za sportem Marti Tajč

Počet návštěv: 25740
Posledních 30 dnů: 1464 | Posledních 7 dnů: 586 | Poslední den: 23

© 2020 Helas Brno | Všechna práva vyhrazena | fchelasbrno@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne