1/4 PO: Chrudim ukázala své kvality i podruhé


Futsalisté Helasu Brno měli ve středu večer nelehký úkol. V rámci čtvrtfinálové série Play off VARTA futsal ligy přijel do haly Vodova třináctinásobný mistr republiky a desetinásobný vítěz poháru FK ERA-PACK Chrudim. 

První utkání, na půdě soupeře, vyhráli  chrudimští jednoznačně 7:0. Tentokrát měl tedy Helas co oplácet. A nezačal vůbec špatně. Ve druhé minutě přečíslení tři na dva zakončoval Klimeš ranou jen těsně vedle Litviněnkovy branky! 
 
Jak se proměňují šance ukázali hosté v páté mínutě. Éverton naservíroval míč volnému Rešetárovi a ten se nemílil. Hráči Helasu ale nezklopili hlavy, ale snažili se o vyrovníní, kterého se dočkali v 11.minutě. Přesnou střelou se po rychlém protiútoku prezentoval Tomáš Poul. Bohužel pro domácí ale těsně před koncem prvního poločasu udeřili hosté podruhé a opět u toho byl Rešetár.  
 
Ve druhém poločase byla čím dál tím víc vidět převaha zkušeného chrudimského týmu. Snaha se mladému brňanům nedá upřít. Postupem času ale ubývalo sil a soupeř toho dokonale využil. Skóre se nakonec zastavilo na konečných 1:5. 
 
Chrudimští tak mají na kontě druhé čtvrtfinálové vítězství a v pátek budou chtít před vlastními fanoušky využít hned první postupový mečbol. 
 
Jan Loup (trenér Helas Brno): "Zápas vypadal jako přes kopírák, stejně jako v Chrudimi. První dvě šance jsme měli my, ale opět jsme gól nedali a pak jsme čekali až udeří soupeř. Po hloupé naší chybě jsme dostali na 1:0. Vyrovnali jsme po krásné akci a myslím si, že gólem do šatny se to celé zlomilo. Byl to úplně zbytečný gol. Upozorňoval jsem kluky na to, že to budou hrát přes Rešetára, což se stalo a dali na 1:2. No a pak už to bylo čekání na chybu. Chrudim ji neudělala, naopak potrestala ty naše a zaslouženě vyhrála."
 
David Presl (hráč, Helas Brno): "Celou sérii hrajem uvolněně nemáme co ztratit. První poločas jsme byli Chrudimi vyrovnaným soupeřem. Škoda branky před koncem poločasu. Celý tým jsme se vydali ze všech sil a odvedli jsme dobrou práci."
 
Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Vzhledem k dvěma zápasům s malým časovým rozestupem bylo naším cílem zpomalit hru a předvést více taktických kroků. Zápas jsme začali velmi dobře, jenže poté jsme na několik momentů ztratili kontrolu nad hrou. Ve druhé půli jsme hráli znovu skvěle takticky a stanoveného plánu jsme se drželi až do konce. Nyní si musíme odpočinout a začít přemýšlet o dalším zápase.“
 
HELAS BRNO - FK ERA-PACK CHRUDIM
Branky: 11. Poul – 5. Rešetár (Éverton), 20. Rešetár (Koudelka), 24. Max (Rešetár), 33. Max (Rešetár), 36. Slováček (M. Mareš)
 
Helas Brno: Kubica (36. Dang, Konečný) – Šarközy, Ovčačík, Mužík, Lidmila, Klimeš, Presl, Doubravský, Poul
 
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský, Hlouš) – Éverton, Max, P. Drozd, D. Drozd, M. Mareš, Rešetár, Koudelka, Slováček, Doša, Sorokin
 
Rozhodčí: Kliner, Petr ml. – Kolář