17.kolo: Důležité vítězství nad Č.Lípou

Helas, i přes trpký konec prvního poločasu, zůstal i nadále aktivní a šel si za vítězstvím. Ve 24.minutě se domácí přesvědčili, že když to nejde technicky, tak to jde silou! JAN OVČAČÍK se vymanil s míčem od levé postranní čáry, posunul si míč na střed a přesnou ranou poslal míč do sítě 2:2. Po další půlminutě bylo v domácím táboře ještě veseleji. Volný kop rozehrál Šarközy, jenž přistrčil míč na IVANA LACKA, který poslal míč do bližší šibenice 3:2. V 25.minutě Kubica ovšem fauloval a byla z toho penalta. Do branky se postavil Robert Dang a míč z pokutového kopu vyráží do bezpečí! Po dalších dvacet vteřin utkání později dává na penaltu Helas jasnou odpověď. Šarközy poslal míč z pravé strany před branku, kde ho do branky doslova dotlačil DAVID CUPÁK 4:2. V 29.minutě byli hosté blízko snížení. Zaplatal utáhl svou střelu k zemi a orazítkoval tyč branky Helasu! Jak se šance proměňují ukázalo Brno hostům ve 30.minutě kdy přišla krásná akce domácího DAVIDA CUPÁKA. Ten protančil s míčem až k zakončení a dostal míč do sítě 5:2. Následně přichází další hezká a rychlá akce domácích hráčů. Ovčačík posílá míč z pravé strany před branku, kde jej doklepl do sítě IVAN ŠARKÖZY 6:2. Následoval závar před oběma brankami v 34.minutě. Nejprve na domácí straně výborně zasáhl Kubica, když zlikvidoval brejk Fichtnera. Na straně druhé obratem Cupák rozezvučel tyčku! 36.minuta už znamenala gól. Rott vybojoval míč na brankáři domácích, poslal jej před branku, kde ho uklidil do sítě TOMÁŠ FICHTNER 6:3. Minutu na to se radují opět hosté. Zapletal poslal míč před branku, kde tečoval TOMÁŠ FICHTNER, který tak zkompletoval hattrick 6:4. Těsně po tom co se na časomíře objevila na straně minut číslice 39, tak domácí spálili velké množství šancí. V té závěrečné a největší se octl David Cupák, jenž udělal kličku na hostujícího brankáře a byl při své akci podražen. Píšťalka rozhodčího mlčí. V čase 39:16 kompletuje IVAN LACKO kompletuje hattrick 7:4. Šest vteřin před koncem dal razítko výsledku poslední branka utkání. Jiří Mužík předložil míč před odkrytou klec JANU OVČAČÍKOVI, jenž za pomoci obránce dopravil míč do branky 8:4.

Helas tedy vyhrál důležité utkání. Po hrůzné koncovce prvního poločasu se o přestávce oklepal a šel si nadále za svým cílem. Výsledkem je velmi důležité vítězství!!!

HELAS BRNO - FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA 8:4 (1:2)
Branky: 17. Lacko (D.), 24. Ovčačík (Presl), 25. Lacko (Šarközy), 26. Cupák D. (Šarközy), 30. Cupák D. (Šarközy), 32. Šarközy (Ovčačík), 40. Lacko, 40. Ovčačík (Mužík) – 20. Fichtner (Rott), 20. Rott (Fichtner), 36. Fichtner (Rott), 37. Fichtner (Zapletal)

Helas Brno: Dang, Kubica – Lacko (C), Cupák D., Ovčačík, Klimeš, Lidlila, Šarközy, Presl, Cupák V., Mužík, Kubica, Poul

FC Démoni Česká Lípa: Kirkov, Sochůrek – Bejda, Žampa, Švec, Havrda, Zapletal, Kubelka, Fichtner, Rott
Rozhodčí: Zdeněk Petr ml., Jan Kliner, Delegát: Vladislav Starý.

DAVID CUPÁK (Helas Brno): "Lípa podala sympatický výkon a konečné skóre je pro Lípu trochu kruté. Dle mého názoru rozhodla za stavu 3:2 pro nás neproměněná penalta Havrdy. Z následného protiútoku jsme přidali na 4:2 a o minutu později na 5:2 což bylo pro nás rozhodující. Tři body jsme si zasloužili a máme je. Teď se musíme dobře připravit na Spartu :) "

KAREL KRULIŠ (Č.LÍPA): "Helas nás porazil. Byl to zápas, kdy jsme mohli v prvním poločase prohrávat 3:0 a nakonec jsme šli do šaten za stavu 1:2. Naše neproduktivita nás stala body. Kluci ale makali naplno a to je dobrá zpráva pro naše utkání s Jesenikem, které bude klíčové."

KAREL KRULIŠ (Č.LÍPA): "Helas nás porazil. Byl to zápas, kdy jsme mohli v prvním poločase prohrávat 3-0 a nakonec jsme šli do šaten za stavu 1-2. Naše neproduktivita nás stala body. Kluci ale makali naplno a to je dobrá zpráva pro naše utkání s Jesenikem, které bude klíčové."V 17.kole VARTA futsal ligy přijel do Brna tým Démoni Česká Lípa a domácí by v případě vítězství byli jednou nohou v Play off. Začátek zápasu tedy začali aktivně a tlačili se kupředu. Ve druhé minutě přišla první vážná šance. Lacko se uvolnil na levém křídle a vypálil. Míč těsně minul pravou tyč hostující klece. V 5.minutě Ovčačík vypálil ze střední vzdálenosti a rozezvučel levou tyč branky České Lípy! Domácí byli jednoznačně aktivnější. Ve 12.minutě málem přišla rázná odpověď z futsalek hostí. Stanislav Bejda dostal míč před branku a nikým neatakovaný zamířil těsně vedle! V 17.minutě přišla první branka zápasu. K rohovému kopu se postavil David Cupák, jenž poslal míč přímo na nohu IVANA LACKA, který se z voleje trefil přesně! Po krásné akci je to 1:0. Těsně před koncem prvního poločasu přišla ale studená sprcha. Čas 19:34 Helas zahrál špatně rohový kop, do brejku se po přistrčení od Miroslava Rotta dostává TOMÁŠ FICHTNER, který prostrčil míč přes vyběhnutého Kubici a srovnal na 1:1. Za 24 vteřin si oba hráči České Lípy role vyměnili a poločasový obrat byl na světě! Tomáš Fichtner poslal míč na branku domácích, kde ho hlavou usměrnil do sítě nikým nehlídaný MIROSLAV ROTT 1:2.

Helas Brno: Dang, Konečný – Lacko (C), Cupák D., Ovčačík, Klimeš, Lidlila, Šarközy, Presl, Cupák V., Mužík, Kubica, Poul
KAREL KRULIŠ (Č.LÍPA): "Helas nás porazil. Byl to zápas, kdy jsme mohli v prvním poločase prohrávat 3-0 a nakonec jsme šli do šaten za stavu 1-2. Naše neproduktivita nás stala body. Kluci ale makali naplno a to je dobrá zpráva pro naše utkání s Jesenikem, které bude klíčové."