2.kolo: na Teplice jsme v prvním domácím utkání nestačili

Utkání nezačal Helas vůbec dobře. Ještě na časomíře nebyla ani první minuta. Chyba v rozehrávce domácího týmu. Do individuálního průniku se dostal CLAUDINHO a přesnou střelou k levé tyčce otevřel skóre - 0:1. 5.minuta a nacvičený signál rozehrál Vobořil, jenž přesným příčným pasem našel JIŘÍHO BARANA, který vypálil k bližší tyči Kubici. Ten se sice stihl přesunout, ale ránu naněkolikrát zastavit nedokázal - 0:2. 10:05 a je to o tři branky. Rychlou akci po levém křídle rozjel Tomáš Vobořil, který poslal střílený pas na JIŘÍHO BARANA, jehož pokus rozvlnil síť - 0:3. Pak se až Helas probouzí a VOJTĚCH CUPÁK snižuje na 1:3. Ještě do poločasu kompletuje Baran hattrick. Hostující kapitán Černý vybojoval míč na pravém křídle, poslal ho před branku JIŘÍMU BARANOVI, který se potřetí v tomto zápase nemýlil - 1:4.   

Druhý poločas začal opačně než ten první. Krásná akce domácího týmu znamená snížení! Matyska na sebe strhl protiháče na pravé straně. Předložil míč TOMÁŠI POULOVI, jehož střela rozvlnila síť - 2:4. O půlminuty později to vypadá, že domácí v kabině vypili nějaký elixír. Urbančok rozehrál míč do pravé strany, kde stál ROBIN ŠTOLBA a ten dotlačil míč do branky - 3:4. 28.minuta a v Brně je srovnáno! Poul posunul míč LUKÁŠI MATYSKOVI, jehož ukázková rána rozvlnila síť. Helas tak stáhlo tříbrankové manko. Pak začali proudit emoce všemi směry a stejně tak i šance. Brno sahalo několikrát po vítězství, ale opět platilo pověstné nedáš - dostaneš. 29:44 Domácí prchali ve třech na jediného obránce, toho využít nedokázali a následně přišel trest. Jeronimo vyběhl z branky, rozehrál míč k NENEMU, jenž překvapil Konečného - 4:5. Následně se střídaly šance na obou stranách, ale skóre utkání zůstalo stejné až do vypršení hracího času. 

 

HELAS BRNO - SVAROG FC TEPLICE 4:5 (1:4)
Branky: 11. Cupák (Poul), 21. Poul (Matyska), 22. Štolba (Urbančok), 28. Matyska (Poul) – 1. Claudinho, 5. Baran (Vobořil), 11. Baran (Vobořil), 17. Baran (Černý), 30. Nene (Jeronimo)

Helas Brno: Konečný, Kubica – Mužík (C), Presl, Špička, Sznapka, Zatloukal, Kubica, Lidmila, Štolba, Poul, Matyska, Cupák, Urbančok

Svarog FC Teplice: Hůla, Jeronimo – Černý (C), Šebek, Baran, Jairo, , Künzl, Novotný, Claudinho, Carlos, Nene, Vobořil

David Filinger, trenér Svarog FC: "Odehráli jsme dva odlišné poločasy. První poločas byl z naší strany výborný, dobře jsme bránili a proměňovali šance, které jsme si vytvořili. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný. Vše, co jsme plnili v první půli, z toho jsme nepochopitelně ustoupili, ale dotáhli to do vítězného konce a za to jsem rád. Vezeme tři body z venku a to je důležitý."

Jiří Baran, hráč Svarog FC: "V Brně jsme očekáváli těžký zápas a přesně se nám to potvrdilo. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hru jsme měli pod kontrolou a poločas vyhráli 4:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, laxně a ospale a domácím se podařilo srovnat na 4:4. Do konce zápasu to z naší strany bylo trápení. Dostali jsme malou facku, že v lize se nikdo neporazí sám a musíme hrát naplno celý zápas, příště by nás takový výpadek mohl stát body."

Tomáš Galia, renér Helas Brno: "Utkání se hraje 40 minut, my bohužel dnes hráli jen poločas a to je proti takovému soupeři málo. Za druhý poločas jsme si možná bod zasloužili, ale na možná a kdyby se nehraje. O tom, že jsme nezískali ani bod, rozhodl první poločas a naše školácké chyby, při inkasovaných brankách."