5.KOLO: HELAS BOJOVAL, ALE BODY ODJELY DO PLZNĚ

V 5. kole přijela do Brna Plzeň a domácí do utkání nastoupili s odhodláním bodovat a uzdraveným Konečným v brance.

Helas nezačal špatně, ale bylo poznat, že po dvou výhrách v řadě je na tom Plzeň lépe. Více si dovolovala a tlačila se kupředu. Helas oplácel bojovností a touhou dát první branku. Ve 4.minutě centroval Sznapka, ale David Cupák nastřelil obránce. Pak ale přišel tlak Plzně a po několika šancích přišla úvodní branka. Štverák přihrával na střed a Vnuk následně propálil vše co mu stálo v cestě - 0:1. Pak se hra začala srovnávat. Helas se oklepal a začal si znovu věřit. Vyústěním byla vyrovnávací branka. David Cupák poslal míč na pravé křídlo, kde se nacházel Ovčačík. Ten se nerozpakoval a přesnou ránou do bližší šibenice srovnal stav utkání na 1:1. Do poločasu se diváci určitě měli na co dívat. David Cupák trefil tyč a v brance jistil situaci Konečný. 

Druhý poločas začal opět skvělým zákrokem Konečného, který na poslední chvíli vyrážel střelu Vnuka. Brněnský brankář vynikl i v 27.minutě kdy skoro na hranici sebezničení likvidoval šanci Holého. Minutu na to měl gól na noze Sznapka, ale trefil jen náruč hostujícího brankáře.  Pak se objevovaly šance na obou stranách a hra se začala přitvrzovat a objevily se i žluté karty. V 37.minutě přišlo rozuzlení utkání. Tomáš Štverák se protáhl po levé straně až k centru a Tomáš Vnuk umístil míč do odkryté branky - 1:2.  Helas se ale nevzdával a za necelé dvě minuty mohlo být vyrovnáno. Sznapka poslal míč na Lacka, ten nabil Ovčačíkovi, jehož ránu vyrazil s vypětím všech sil hostující Němec. Helas byl tentokrát u bodům blízko, ale chybělo pověstné štěstíčko. 


HELAS BRNO - SK INTEROBAL PLZEŇ 1:2 (1:1)
Branky: 16. Jan Ovčačík ( David Cupák ) - 7. Tomáš Vnuk ( Tomáš Štverák ), 37. Tomáš Vnuk ( Tomáš Štverák )

OHLASY PO UTKÁNÍ:
TOMÁŠ VNUK (SK Interobal Plzeň):
 Helas hrál na doraz. Bylo to znát. Byli v plné sestavě a hráli na doraz. Bolelo nás to, o což jim především šlo. Oba góly byly jak přes kopírák, Michal Holy dal z půlky dlouhý balon do rohu na Tomáše Štveráka a ten mi to sklepl. Poprvé hlavou, a to jsem dal gólmanovi do protipohybu pod rukou, a druhy gol mi Štvery připravil prsama, a to jsem dával nahoru pod břevno těsně před brankovou čarou. 

DAVID CUPÁK (Helas Brno):
Byl to vyrovnaný zápas. Očekávali jsme, že nebude padat moc gólu. Oba hostující góly byly naprosto stejné. Udělali jsme dvě stejné chyby a soupeř je potrestal. My jsme neproměnili šance, a tak jsme nemohli bodovat. Diváci se ale určitě nenudili. Gratuluji soupeři k vítězství. 

Více o utkání najdete zde.