9.KOLO: RUŠNÝ ZÁPAS S TŘINCEM SE ŠŤASTNÝM KONCEM

Utkání dvou týmů, které to k sobě mají blízko v tabulce začalo oťukáváním z obou stran. Pak ale přišla 7.minuta. Pro Třinec šťastná a pro Helas nešťastná. Nejprve si na nahrávku Przyczka naběhl DAVID KANTOR a prostřelil Konečného - 0:1. Ještě v téže minutě přišla i druhá branka v síti Helasu. Po rozehrávce blízko rohového kopu hosté střílí rychle druhý gól, o který se postaral RADEK POLÁŠEK - 0:2. Na Helasu byla následně vidět snaha s výsledekem něco udělat, ale jeho ofenziva byla v koncovce bezzubá. Na to přišla pro domácí další rána a to ve 12.minutě. Helas chybuje v rozehrávce a hosté míří do otevřené obrany. Blahut se neunáhlil a nahrál ještě před Konečným FILIPU BURYANOVI. Ten byl sice tísněn, ale dokázal se prosadit a zvyšuje třinecké vedení na 0:3. Následuje oddechový čas Helasu a hřmotné promlouvání do duše týmu od Jana Loupa. První ovoce to přináší ve 14.minutě kdy kapitán Lacko nahrává na zadní tyč a do branky tečuje JIŘÍ MUŽÍK - 1:3. O tři minuty na to předvádí David Cupák před brankou soupeře slalom ala Šárka Záhrobská Strachová, ale míč na brankové čáře stačí třinečtí vyhlavičkovat mimo. Pokud domácím nepřálo v 7.minutě štěstí, tak mezi 17. a 18. se na ně usmálo. Ti diváci, kteří se odešli dříve občerstvit, aby nestáli o poločase fronty, mohli jen litovat. Nejprve z trestného kopu poslal míč směrem na branku David Cupák a do sítě ho usměrnil IVAN ŠARKÖZY - 2:3. O několik vteřin později úřadoval IVAN ŠARKÖZY podruhé a tentokrát to vymetl všechny pavučiny v horním rohu třinecké branky. Přihrávku z rohového kopu posílá skoro od půlící čáry do šibenice. Je vyrovnáno - 3:3. No a to ještě nebylo vše. K vidění byl souboj, po kterém se míč odrazil k JIŘÍMU MUŽÍKOVI, jenž svoji druhou brankou v utkání otáčí vývoj ve prospěch Brna - 4:3. Helasu se tak podařilo dát tři branky během 33 vteřin a mohl tak jít po hrůzném začátku do kabin spokojenější.  
 
Druhý poločas začal co se týče brankových příležitostí lépe Třinec. Ve 22.minutě vyhlavičkoval míč z brankové čáry David Cupák. O dvě minuty později přišla první žlutá karta utkání. Radek Polášek byl u lajny obrán o míč, ale reklamoval aut u rozhodčích tak vehementně, že si vysloužil žluté napomenutí. Neuběhla ani celá minuta a mohl se ovšem radovat. Jeho přihrávku si zpracoval JAN OPLUŠTIL a přesnou ranou mezi obránci a golmanem Konečným dostává míč do sítě - 4:4 . Pak začala čím dál tím více stupňovat nervozita na obou stranách. Jediný kdo jakoby na to nedbal byl JIŘÍ MUŽÍK. Ten po dvou šancích kdy v jedné skončil místo míče v brance sám míří do černého - 5:4. Dokázal se prosadit po přihrávce Ovčačíka, strhává vedení opět na stranu Helasu a kompletuje hattrick. 37.mimutě byli hosté blízko srovnání. To když se nedohodl Konečný správně s obránci a míč se dostal k úplně osamocenému Pryczkovi, ale ten byl šancí tak překvapen, že mířil mimo. Vyrovnat se Třinci nepodařilo ani při power play, při které si rozlišovací dres oblékl Opluštil. Hosté sice zamkli Helas před jeho brankou, ale nenašel prostor kudy vystřelit a srovnat skóre. Na poslední vteřiny se míč dostal k domácím a ti už si výhru pohlídali. 
 
Kdo se přišel na tento záas podívat do ochozů haly Vodova v Brně, tak určitě neprohloupil. Viděl velice zajímavé utkání, ve kterém Helas prohrával už 0:3, ale dokázal stav ještě do poločasu otočit a odolat i závěrečnému tlaku Třince. Body tak tentokrát zůstávají doma. 
 
 
JIŘÍ MUŽÍK (Helas Brno): " Bylo to vyhrocené utkání. Chtěli jsme rozhodnout už na začátku, ale do zápasu jsme vstoupili špatně. O to to bylo těžší, ale zaplať pánbůh jsme vyhráli a máme tři body. Co se týče mého hattricku, tak kluci mě tam v podstatě dvakrát našli na zadní a jednou to byl odražený balón a ten jsem trefil. Teď nás v dalším kole čeká Jeseník. To bude další důležitý zápas pro nás, kde budeme chtít získat opět tři body, aby jsme se o něco víc přiblížili záchraně." 
 
ONDŘEJ KREŽELOK (SKP OCEL TŘINEC): "Už ani nejde spočítat který zápas jsme si v této sezóně prohráli prospanou petiminutovkou. Není možné, abychom se za stavu 3:0, kdy je soupeř psychicky na dně, posrali a nechali si za minutu otočit skóre. Domácí určitě nebyli lepší, snažili se, stejně jako my hrozit z brejků a bohužel byli efektivnější. My za stavu 4:4 neproměnili tři šance, kterými jsme mohli urvat body. Dnes vyhrálo šťastnější mužstvo, my se musíme psychicky sebrat protože před TV duelem máme jen jeden trénink a půjdeme na Vysoké Mýto, které hraje v pohodě a u nás si může zápas před kamerami užít."
 
JIŘÍ MUŽÍK (Helas Brno): " Bylo to vyhrocené utkání. Chtěli jsme rozhodnout už na začátku, ale do zápasu jsme vstoupili špatně. O to to bylo těžší, ale zaplať pánbůh jsme vyhráli a máme tři body. Co se týče mého hattricku, tak kluci mě tam v podstatě dvakrát našli na zadní a jednou to byl odražený balón a ten jsem trefil. Teď nás v dalším kole čeká Jeseník. To bude další důležitý zápas pro nás, kde budeme chtít získat opět tři body, aby jsme se o něco víc přiblížili záchraně."Utkání dvou týmů, které to k sobě mají blízko v tabulce začalo oťukáváním z obou stran. Pak ale přišla 7.minuta. Pro Třinec šťastná a pro Helas nešťastná. Nejprve si na nahrávku Przyczka naběhl DAVID KANTOR a prostřelil Konečného - 0:1. Ještě v téže minutě přišla i druhá branka v síti Helasu. Po rozehrávce blízko rohového kopu hosté střílí rychle druhý gól, o který se postaral RADEK POLÁŠEK - 0:2. Na Helasu byla následně vidět snaha s výsledekm něco udělat, ale jeho ofenziva byla v koncovce bezzubá. Na to přišla pro domácí další rána a to ve 12.minutě. Helas chybuje v rozehrávce a hosté míří do otevřené obrany. Blahut se neunáhlil a nahrál ještě před Konečným FILIPU BURYANOVI. Ten byl sice tísněn, ale dokázal se prosadit a zvyšuje třinecké vedení na 0:3. Následuje oddechový čas Helasu a hřmotné promlouvání do duše týmu od Jana Loupa. První ovoce to přináší ve 14.minutě kdy kapitán Lacko nahrává na zadní tyč a do branky tečuje JIŘÍ MUŽÍK - 1:3. O tři minuty na to předvádí David Cupák před brankou soupeře slalom ala Šárka Záhrobská Strachová, ale míč na brankové čáře stačí třinečtí vyhlavičkovat mimo. Pokud domácím nepřálo v 7.minutě štěstí, tak mezi 17. a 18. už ano. Ti diváci, kteří se odešli dříve se občerstvit, aby nestáli o poločase fronty, mohli jen litovat. Nejprve z trestného kopu poslal míč směrem na branku David Cupák a do sítě ho usměrnil IVAN ŠARKOZY - 2:3. O několik vteřin později úřadoval IVAN ŠARKOZY podruhé a tentokrát to vymetl všechny pavučiny v horním rohu třinecké branky. Přihrávka z rohového kopu posílá skoro od půlící čáry do šibenice. Je vyrovnáno - 3:3. No a to ještě nebylo vše. K vidění byl souboj, po kterém se míč odrazil k JIŘÍMU MUŽÍKOVI, jenž svoji druhou brankou v utkání otáčí vývoj ve prospěch Brna - 4:3. Helasu se tak podařilo dát tři branky během 33 vteřin a mohl tak jít po hrůzném začátku do kabin spokojenější.  
Druhý poločas začal co se týče brankových příležitostí lépe Třinec. Ve 22.minutě ale vyhlavičkoval míč z brankové čáry David Cupák. O dvě minuty později přišla první žlutá karta utkání. Radek Polášek byl u lajny obrán o míč, ale reklamoval aut u rozhodčích tak vehementně, že si vysloužil žluté napomenutí. Neuběhla ani celá minuta a mohl se ovčem radovat. Jeho přihrávku si zpracoval JAN OPLUŠTIL a přesnou ranou mezi obránci a golmanem Konečným dostává míč do sítě - 4:4 . Pak začala čím dál tím více stupňovat nervozita na obou stranách. Jediný kdo jakoby na to nedbal je JIŘÍ MUŽÍK. Ten po dvou šancích kdy v jedné končil místo míče v brance sám míří do černého - 5:4. Dokázal se prosadit po přihrávce Ovčačíka, strhává vedení opět na stranu Helasu a kompletuje hattrick. 37.,imutě byli hosté blízko srovnání. To když se nedohodl Konečný správně s obránci a míč se dostal k úplně osamocenému Pryczkovi, ale ten byl šancí tak překvapen, že mířil mimo. Vyrovnat se Třinci nepodařilo ani při power play, při které si rozlišovací dres oblékl Opluštil. Hosté sice zamkli Helas před jeho brankou, ale nenašel prostor kudy vystřelit a srovnat skóre. Na poslední vteřiny se míč dostal k domácím a ti už si výhru pohlídali. 
 
Kdo se přišel na tento záas podívat do ochozů haly Vodova v Brmě, tak určitě neprohloupil. Viděl velice zajímavé utkání, ve kterém Helas prohrával už 0:3, ale dokázal stav ještě do poločasu otočit a odolat i závěrečnému tlaku Třince. Body tak tentokrát zůstávají doma. 
JIŘÍ MUŽÍK (Helas Brno): " Bylo to vyhrocené utkání. Chtěli jsme rozhodnout už na začátku, ale do zápasu jsme vstoupili špatně. O to to bylo těžší, ale zaplať pánbůh jsme vyhráli a máme tři body. Co se týče mého hattricku, tak kluci mě tam v podstatě dvakrát našli na zadní a jednou to byl odražený balón a ten jsem trefil. Teď nás v dalším kole čeká Jeseník. To bude další důležitý zápas pro nás, kde budeme chtít získat opět tři body, aby jsme se o něco víc přiblížili záchraně."