David Cupák: Helasu zůstávám věrný! Chci s ním v lize do semifinále

Zajímavý rozhovor s kapitánem Helasu Brno a hráčem reprezentace Davidem Cupákem. Ten se rozhodl zůstat věrný svému klubu, kde hraje již od patnácti let.

Davide, došlo ke spojení Helasu a Krokodýlu?

Ke spojení určitě nedošlo a nedojde. Přišli k nám pouze zatím dva hráči!

O jaké hráče jde?

Je u nás co vím podepsaný Jan Havel a Víťa Hrubý.

Kdo bude Helas trénovat?

Trénovat by měl Marek Kopecký. Vedl by tréninky a sestavu konzultoval s Honzou Loupem. Při čemž hlavní slovo bude mít Mára.

Jaký bude Helas dál?

Jak jsem říkal, původní kostra týmu zůstane a doplnila se o dva hráče a na trenerský post nejspíš Marek Kopecký. Co vím, řeší se ještě brankář Kubíček, který má víc nabídek.

Máte stále na postu brankáře Davida Šimona?

Šimon je hráč Helasu a mám informace od Davida, že má chuť pokračovat ve futsalovém prostředí i nadále. Jestli to bude v dresu Helasu, to je otázka na někoho povolanějšího.

Jaké budou ambice týmu v sezóně? 

Ambice budou dostat se tentokrát do play-off a pokusit se udělat co nejlepší výsledek.

Dresu Helasu zůstaneš věrný?

Zůstanu v Helasu na devadesít devět procent. Něco se řešilo v průběhu této sezóny. Neříkám, že by mě nelákalo si zkusit něco jiného, ale rodina a práce rozhodla zůstat Brně a pokračovat dál v Helasu, kde jsem od patnácti let. 

A jaké máš ty sám ambice v další sezóně ligy?

Osobně bych chtěl skončit do šestého místa a dostat se do semifinále. Myslím si, že Chrudim, Benago, Slavia a Plzeň budou letos velmi silné. Taktéž Sparta a Tango budou chtít hrát v popředí. Uvidíme jak se liga rozjede.

Máme i otázku k reprezentaci. Jak vidíš budoucnost české reprezentace ve futsale?

Bohužel se nám nepodařilo postoupit na MS do Kolumbie. V našem futsalu se pohybuje spousta mladých a perspektivních hráčů, kteří můžou reprezentaci oživit a pozvednout. Stále mladý je Záruba, kterému je dvacet dva let a už teď patří k tahounům Chrudimi i repre. Dále je tu Hrubý, Hrdina, Řezníček, Zdržálek a bratři Drozdové a další. Je potřeba, aby tito hráli co nejvíce těžkých zápasů. Hrát v naší lize, nebo za reprezentacii, kde mají možnost konfrontace s těmi nejlepšími hráči jednotlivých výběrů. Taky je potřeba, aby juniorské reprezentace měli co nejvíce zápasů s týmy jako je Itálie, Portugalsko, Rusko. To hráčům taky pomůže, a samozřejmě mít v klubu trenéry jako je David Frič, Daniel Rajnoh, Marek Kopecký, prostě kteří co již hráli futsal na reprezetační úrovni a futsalu rozumí.

Několik dní nazpět Valná hromada v Brně rozhodla a podpořila Zdeňka Poláka. Jak celou kauzu a výsledek vidíš ty? 

Abych řekl pravdu, nějak zvlášť jsem to nesledoval. Vím, že pan Polák je ve futsalovem prostředí v Brně hodně dlouho a vždy to fungovalo, jak mělo. Jestli tam byl nějaký problém v učetnictví, to už si musí vyřešit lidi na patřičných místech, co do toho vidí a mají k tomu co říct. Pokud futsalová veřejnost v Brně zvolila znovu pana Poláka, pak mu věří a je to tak správně.