Dobrá defenzivní práce a brankář Šimon zajistili Helasu tři body!

 

Jan Ovčačík (v bílém) uniká brazilskému hráči ve službách Tanga Rogerinhovi

foto: Tomáš Srnský

Včera večer se odehrálo dlouho očekáváné derby mezi domácím Helasem a hostujícím Tangem. Favoritem utkání bylo "hostující" Tango, ale i Helas nebyl úplně bez šance, když minulé kolo prohrál na mistrovské Chrudimi pouze 3:1 a po dobrém výkonu si mohl při troše štěstí odvézt i bod. Domácí tým hrál v plné sestavě, hostujícímu trenéru Berkymu chyběl nemocný Honza Havel a brazilské duo Raphina s Tavernou. 

Od úvodního hvizdu přebralo iniciativu Tango, ale jako první mohl zahrozit Helas. Radek Sýkora pelášil sám na Kubíčka, který ho vychytal. Na druhé straně měl před sebou prázdnou branku Seidler, ale střela mu pořádně nesedla. Do vedení se dostal ve 4´minutě Helas, když si Sýkora narazil s Cupákem a nekompromisně zavěsil - 1:0. Po obdržené brance Tango zvýšilo své usílí, ale Helas dobře bránil a především duo Seidler s Belejem byli dobře pokryti. V 7´minutě byl faulován na útočné polovině Josef Havel a k přímému volnému kopu se postavil Lacko, který svoji bombou propálil vše co mu stálo v cestě - 2:0. Tango ještě více začalo běhat a zatlačilo Helas před vlastní branku, ale žádnou velkou příležitost si nevytvořilo, kromě nastřelé tyče Chadzidisem. Helas ještě zahrozil střelou Lercha a individuální akcí Ovčačíka, který trefil tyčku Kubíčkovi svatyně. Ale skóre se už neměnilo do poločasu.

Do druhého poločasu podle očekáví vstoupilo aktivněji Tango a vytvořilo si velmi zajímáve příležitosti, ale jak Belej, tak Rogerinho neuspěli. Helas dobře bránil a podnikal nebezpečné protiútoky, po jednom takovém se řítili tři hráči Helasu na samotného obránce Tanga, kterého i s brankářem Kubíčkem vyšachovali, a Lidmila uklízel míč do prázdné branky - 3:0. Tango se nemohlo prosadit přes dobře organizovanou obranu Helasu, a když se přece jen povedlo, vychytal je ten večer výborný brankář Šimon, který byl nejlepším hráčem Helasu. Tango se odhodlalo ve 30´ minutě k power-play a tlačilo Helas, ale Belej a ani Seidler na Šimona nevyzráli. Tango tlačilo a obstřelovalo branku Helasu, po jedné takové střele se míč odrazil od Šimona k Lackovi, který přes celé hřiště dal Helasu čtyřbrankové vedení - 4:0. Tango nic nezabalilo a dal tlačilo, ale skórovat mohl opět Helas, když Ovčačík postupoval sám na Kubíčka, ale vůbec netrefil zařízení. Tango mělo ještě pár naznaků šancí, ale Šimon si vše pohlídala a tak Helas zasloužené porazil favorizované Tango 4:0!!!

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Cupák), 7. Lacko, 29. Lidmila (Lerch), 31. Lacko (Šimon). 

Rozhodčí: Gasnárek – Kincl. 

ŽK: D. Cupák – Javi, Kovács, Kubíček, Belej. Diváci: 1150. 

Helas Brno: Šimon (Tuháček) – D. Cupák, Kasálek, Havlík, Lerch, Ovčačík, Presl, Lidmila, Klimeš, Lacko, Jos. Havel, Sýkora, Šplíchal.    Trenér: Jan Loup. 

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Svoboda, Brůna, Buršík, Kovács, Belej, Javi, Záruba, Seidler, Rogerinho, Pollák, Šidla.           Trenér: Marian Berky.

 

Komentář k zápasu trenéra Helasu Jana Loupa:

„Dobře jsme hráli posledních šest zápasů. V Chrudimi jsme dlouho sahali po bodu. Za stavu jedna dva jsme nedali dva nájezdy a na konci jsme dostali gól do prázdné brány.“

„Tango jsme měli přečtené. Věděli jsme, co budou hrát a k ničemu jsme je nepouštěli. V prvním poločase jsme mohli klidně vést pět nula. Měli jsme hodně brejků, ale Tango mělo také šance. Výborně však zachytal brankář Šimon, pro nějž to je třetí nula v sezoně,“ chválil trenér Helasu a navázal: „Tango má nejlepší útok v lize a nám se podařilo pohlídat klíčové hráče Seidlera s Belejem. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Dobrý zápas odehrál reprezentant Cupák. „David Cupák hrál osmatřicet minut. Hrál fantasticky. Musím však pochválit všechny. Nikdo neudělal chybu. Velkou radost mi dělají naši odchovanci. Hráči jako jsou Lidmila, Ovčačík a Lacko šli hodně nahoru. Jsme konkurenceschopní i těm nejlepším a to nemusíme hledat hráče po celém světě,“ usmíval se Loup a dodal: „Dá se hrát i s našimi brněnskými kluky. V letošní sezoně máme s brněnskými celky bilanci deset nula.“

Tabulka:

1 Balticflora 11 53:19 31
2 ERA-PACK 10 57:22 27
3 Tango Brno 11 72:32 24
4 Kladno 11 29:34 19
5 Nejzbach VM 11 46:41 18
6 Benago 11 47:34 17
7 Helas 11 37:30 15
8 Sparta 11 34:34 12
9 Slavia 11 35:51 12
10 Hr. Králové 11 30:61 7
11 Agromeli 11 23:58 6
12 Indoss 10 18:65 3