Helas na turnaji v Ostravě obsadil 2.místo

V neděli 23.8.2015 se Helas zúčastnil turnaje v Ostravě, který pořádal futsalový oddíl Roub Vítkovice. Za účasti domácího týmu přijali pozvaní hráči polského týmu GAF Glivice, který minulý rok obsadil v polské nejvyšší soutěži šesté místo. Nasazení týmu bylo od semifinále, kde se střetli právě domácí tým Roub s Gliwicemi. A druhé semifinále tvořil Helas s kvalifikantem dopoledního miniturnaje, kterým se stal celek z okresního přeboru FC Sampdoria Ostrava. Helas na turnaji zkoušel plno nových tváří převažně z divizního týmu brněnské Toky (Hruška, Ryšavý, Přichystal, Boháč).

Sestava HELASU na turnaji v Ostravě: Večeřa (Dang) - Boháč, Hruška, Ryšavý, Přichystal - Cupák D., Lerch, Krška.

1. semifinále: Roub Vítkovice - GAF Gliwice       1:2  (1:1)

2. semifinále: HELAS - Sampdoria Ostrava    7:0   (3:0)    Branky: Cupák D. 2x, Lerch, Boháč, Ryšavý, Hruška, Přichystal.

O 3. místo: Roub Vítkovice - Sampdoria Ostarav    4:4  (2:0)    na penalty 7:8

Finále: GAF Gliwice - HELAS    1:1  (0:0)  na penalty 4:3   Branka Helasu: Cupák D.  Penalty proměnili: Cupák D., Ryšavý, Přichystal.    Neproměnil: Lerch.


Konečné pořadí: 1. místo - GAF Gliwice

                                 2. místo - Helas Brno

                                 3. místo - Sampdoria Ostrava

                                 4. místo - Roub Vítkovice

Hodnocení turnaje David Cupák: Na turnaj do Ostravy jsme vzali na zkoušku mladé kluky, kteří mají ve futsale velký potenciál a v obouch zápasech nám to dokázali. První zápas jsme měli od začátku utkání plně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli, i když soupeř si čestný uspěch za svoji aktivitu minimálně zasloužil. Druhý zápas s polským týmem už byl o něčem jiném. Bylo vidět, že polský tým má  mladé a sehrané mužstvo. Po většinu zápasu měli míč na svých sálovkách a hrozili převážně ze střel z větší vzdálenosti. Výborně nám v tom to zápase zachytal brankář Dang, který pochytal hodně střel. My jsme hrozili převažně z brejků. Jeden takový se nám povedl a šli jsme do vedení. Bohužel soupeř o minutu později vyrovnal. Pak už se hrálo hodně takticky, aby žádný z týmů neinkasoval. Na penlaty byli úspěšnější Gliwice. Musím všechny kluky pochválit, jak k utkání přistoupili a nevynechali jediný souboj o míč. Byla to dobrá příprava před začátkem nové sezóny.