Helas nepotvrdil body z Kladna a prohrál doma s Benagem 2:5 (1:2)

Pražské Benago po celý zápas vedlo, ale Helas vždy dotahoval skóre na rozdíl jedné branky. Při závěrečné power play za stavu 2:3 udělali Brněnští dvě chyby a Benago zápas rozhodlo.

Brněnští měli v úvodu utkání nepříjemný problém s brankářem, který se zdržel na cestě. „Utkání pro náš nezačalo dobře, protože brankář Šimon dorazil až se začátkem utkání. První poločas odchytal Tuháček, který podal fantastický výkon. Poté jsme vystřídali, protože jsme chtěli od Šimona výhozy do vápna,“ vysvětlil brněnský trenér Jan Loup.

„Prvních pět minut jsme mohli vést dva nebo tři nula, ale poté převzalo iniciativu Benago,“ hodnotil zápas kouč Helasu, „Do druhé půle jsme na soupeře vlétli, vytvořili jsme si šance, ale dostali jsme hodně laciný gól. Dokázali jsme snížit na dva tři a už to vypadalo, že je jen otázka času, kdy vyrovnáme. Nedali jsme však ani pokutový kop. Při power play jsme udělali tradiční chybu, paradoxně už po třetí za stavu dva tři, a soupeř dal čtvrtou branku. Sehráli jsme identické utkání jako na Spartě nebo ve Vysokém Mýtě.“

Trenér Benaga Beni Simitči prozradil, jak se na Helas jeho tým připravoval: „Věděli jsme, že vše hrají na Cupáka, který je jednoznačně nejlepším hráčem Helasu. Zdvojovali jsme ho a dávali jsme si pozor na střely Lacka se Sýkorou.“

Podle trenéra Pražanů ovládl jeho tým utkání už od začátku. „Od první minuty jsme byli lepší a měli jsme šanci za šancí. Kdybychom v desáté minutě vedli sedm jedna, nikdo by neřekl ani popel. Opět jsme nedali góly. I navzdory tomu jsme vedli dva nula, jenže těsně před přestávkou se hráči opět nedomluvili na míči a už po několikáté v této sezoně jsme takto inkasovali před přestávkou gól na jedna dva,“ říkal Simitči a dodal: „Začátkem poločasu jsme opět vedli o dvě branky. Věřil, že jsem, že zápas zvládneme. Soupeř sice snížil, ale poté začal hrát power play a my jsme dávali branky do prázdné.“

Branky a nahrávky: 18. Lacko, 31. Lerch (Havel) – 10. Rodek (Brahimi), 18. Brahimi, 29. Kočí (Štverák), 40. Brahimi, 40. Douglas.

Rozhodčí: Bělovský – Kaštánek.

ŽK: Havel (Brno).

Helas Brno: Tuháček (21. Šimon) – D. Cupák, Havlík, Lerch, Ovčačík, Presl, Lidmila, Vlach, Klimeš, Lacko, Havel, Sýkora, Šplíchal. Trenér: Jan Loup.

Benago Praha: Vahala (Kudrna) – A. Simitči, Brahimi, Hoxha, Douglas, Rodek, Lištván, Štverák, Kočí, Kvíčala. Trenér: Beni Simitči.