Helas porazil pražskou Spartu

Muži "A" porazili pražskou Spartu 5:4 (2:2) a udrželi si sedmou příčku

Do Brna přijela pražská Sparta, která nakonec odjela z palubovky Helasu poražena. Helas vedl po trefách D. Cupáka a Sýkory 2:0, jenže si nepohlídal konec poločasu a brankář Šimon dvakrát kapituloval po střelách Semeráda a Rotta. Ve 29. minutě však domácí rázem vedli o tři branky, což bylo nakonec klíčové. Vedení Brněnských 5:2 ještě Pražané stáhli na rozdíl jednoho gólu, ale více se jim už nepovedlo.

Domácí trenér Jan Loup poukázal na marodku jeho hráčů: „Zápas hodnotím z dvou pohledů. Poprvé v sezoně jsme nastupovali ve značně oslabené sestavě. Poslední zápasy jsme hráli na sedm lidí, z nichž mi tři chyběli. Museli jsme improvizovat a o to je výhra cennější. Zápas byl ubojovaný. Moc futsalové kvality k vidění nebylo.“

„Podle mě šlo o vyrovnaný zápas, který mohl vyhrát kdokoli,“ pokračoval Loup, „Dokázali jsme odskočit na tři góly, což bylo rozhodující. Vedení jsme pak se štěstím udrželi, i když soupeř měl v power play hodně šancí.“

„Hrálo se na jednu bránu,“ povzdechl si po zápase manažer Sparty Jan Horáček. „Měli jsme převahu, ale soupeř nás jednoduše trestal do otevřené obrany. Čtyři góly jsme dostali z rychlého protiútoku po našich individuálních chybách. Soupeř hrál důrazně, což dělalo problém některým našim hráčům. Prohrávali jsme dva pět, jenže výsledek jsme stáhli. Bohužel, nevyšly nám začátky obou poločasů. Kdyby se hrálo ještě minutu, tak bychom určitě vyrovnali,“ myslí si Horáček.

Jeho tým bude mít po Novém roce co dělat! „Rok jsme nezakončili pěkně. Chtěli jsme navázat na předchozí dva zápasy, ale budeme se muset hold vrátit na vítěznou vlnu po Novém roce v derby se Slavií,“ dodal sparťanský manažer.

Branky a nahrávky: 1. D. Cupák (Havel), 7. Sýkora (D. Cupák), 23. Lacko (Havel), 27. Havel (D. Cupák), 29. Sýkora (Klimeš) – 15. Semerád (Rott), 19. Rott (Formánek), 32. Dlouhý (Havrda), 38. Srkal (Dlouhý). 

Rozhodčí: Petr – Linhart. ŽK: Klimeš (H). 

Helas Brno: Šimon (Tuháček) – D. Cupák, Hanuš, Ovčačík, Vlach, V. Cupák, Presl, Klimeš, Lacko, Havel, Sýkora, Skoupý, Schneider. 

Trenér: Jan Loup. 

Sparta Praha: Mareš (Vozár) – Dlouhý, Beran, Semerád, Havrda, Rott, Srkal, Formánek, Vodecký, Zapletal, Peša. 

Trenér: Aleš Štorc.