Helas porazil Tango v brněnském poháru

HELAS OBHÁJIL VÍTĚZSTVÍ V BRNĚNSKÉM POHÁRU. HELAS - TANGO 4:1 (2:1)!

Helas neměl lehkou úlohu, obhajoba je vždy těžsí, než když se vyhraje poprvé. Ovšem to Helasu nevadilo a s tlakem se vyrovnal a zasloužené porazil Tango. Nutno dodat, že oba týmy byly oslabeny a především Tangu chyběli klíčoví hráči, kteří se připravovali na semifinále play-off s Benagem , které vyprovodilo ve čtvrtfinále play-off brněnský Helas 3:0 na zápasy.

Od úvodního hvizdu byl Helas aktivnější a tlačil hráče Tanga před vlastní branku, kde chytal výborný Zrzavý a i díky němu bylo skóre dlouho 0:0. Ovšem po chvilce se prosadil Klimeš, když obral jednoho z obránců Tanga o míč a postupoval sám na Zrzavého, kterého zkušeně obstřelil. O chvilku později se Helas prosadil podruhé, když střílenou přihrávku si hráči Tanga sami srazili do vlastní branky. Helas i nadále tlačil, ale na druhé straně před koncem poločasu snížil na 2:1 Šidla.

Druhý poločas Helas ještě víc přidal a po krásné přihrávce Klimeše zvýšil Lacko na 3:1. Tango otevřelo hru, ale pouze se dostalo k náznakům šancí. A tak se Tango odhodlalo hrát power-play, jenže Helas dobře bránil a tak se Tango do zakončení ani nedostalo. Naopak Klimeš vypíchl Zrzavému míč a do prázdné branky dal výsledku konečnou podobu 4:1 pro Helas.

FINÁLE BRNĚNSKÉHO POHÁRU:

Helas Brno - Tango Brno   4:1 (2:1)

Branky: 14 ´ Klimeš, 15´ Cupák D. (Havel Jos.), 32´ Lacko (Klimeš), 46´ Klimeš - 25´ Šidla (Slavík).