Helas porazil v důležitém utkání na domácí palubovce Indoss Plzeň 9:3 (3:1)

Helas v pondělí na palubovce Agromeli získal důležité tři body (6:0), které bylo třeba potvrdit na domácí palubovce s dalším týmem ze spodku tabulky s Indossem Plzeň, kterému chyběl zkušený Petr Kučera. Od začátku utkání byl Helas velmi aktivní a tlačil se na dostřel plzeňské branky. Ve 3.minutě se prosadil po spolupráci s Lerchem Cupák a Helas se mohl uklidnit. Helas i nadále útočil a tlačil se před branku Vykoupila. V 6.minutě prošel Lidmila přes dva bránící hráče, kterým nasadil "jesličky", a aby toho nebylo málo tak i brankáře Vykoupila potupil "jeslemi" a zvýšil na 2:0. Plzeň se před Šimona příliš nedostávala a hrozila spíše ze střední vzdálenosti, ale Šimon vše pochytal. Do poločasu padlo na každé straně po jedné brance a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Helas.

Do druhého poločasu Plzeň vstoupila s aktivním presinkem, který se vyplatil ve 23.minutě, kdy Kubík snížil na 2:3. Helas na nic nečekal a na hřiště poslal tu nejsilnější sestavu, která se prosadila poprvé ve 28.minutě a poté ještě dvakrát ve 30.minutě a díky rychlým brankách Helas odskočil Plzni na čtyřbrankový rozdíl. Plzeň vystřídala brankáře a místo Vykoupila šel do brány Vild, který inkasoval ještě tři branky od Klimeše, Lercha a debutanta v dresu Helasu Davida Presla. Kosmeticky výsledek upravil v 39.minutě  nejlepší hráč Plzně Koc, který snížil na konečných 9:3 pro Helas. Helas zaslouženě získal tři body a posunul se na 7.místo tabulky Chance futsal ligy.

Jan Loup (trenér Helasu): „Nehráli jsme jednoduché utkání, i když je výsledek jednoznačný. Vedli jsme tři nula a myslel jsem, že zápas dohrajeme v klidu, což se nestalo. Kluci si mysleli, že to půjde samo. Rázem soupeř snížil na dva tři, ale během jednoho střídání jsme dali tři rychlé branky po sobě a bylo po zápase. Utkání bylo zbytečně nervózní. Naštěstí jsme proměňovali šance, které jsme v minulých zápasech zahazovali.“

Petr Kučera (hrající asistent trenéra Plzně): „Jsem přesvědčený o tom, že výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na palubovce, protože jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Naší nezkušeností jsme si nechali dát branky, které bychom si asi za půl roku dát nenechali. Zápas se lámal za stavu tři dva ve druhé půli, kdy jsme měli dvě tutové šance, ale neproměnili jsme je. Pak jsme během minuty a půl dostali tři góly, které zápas rozhodly.“

Branky a nahrávky: 3. D. Cupák (Lerch), 6. Lidmila, 15. Sýkora (Lacko), 28. Sýkora (D. Cupák), 30. D. Cupák (Sýkora), 30. Sýkora (D. Cupák), 33. Klimeš (Lerch), 36. Lerch (Sýkora), 39. Presl (Havlík) – 17. Koc (Vitouš), 23. Kubík, 39. Koc (Kubík).

Rozhodčí: Gasnárek – Slanina. Bez karet.

Helas: Šimon (Tuháček) – Sýkora, D. Cupák, Havlík, Lerch, Ovčačík, Lidmila, Klimeš, Lacko, Havel, Vlach, Presl. Trenér Jan Loup.

Plzeň: Vykoupil (Vild) – D. Míka, Filinger, Vitouš, Böhm, Lukáš, Kubík, Koc. Trenér Tomáš Kadlec.

 

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=PFAdcNP_3pU