Helas prohrál s Tangem Brno 0:4

Druhé kolo CHANCE futsal ligy uzavřelo v pondělí večer brněnské derby. Domácí Helas hostil v hale Vodové Tango. „Hosté“ dokázali zvítězit 4:0. Poprvé v sezóně tak bodovali.

 

 

První branka zápasu padla až dvě minuty před přestávkou. Skóre otevřel Chadzidis. Na další branky se čekalo až do 34. minuty a Tango udeřilo hned dvakrát. Nejprve zvýšil na 2:0 Jan Havel, aby třetí branku hostí mohl vzápětí přidat Mareš, pro nějž to byla první branka v dresu Tanga. Poslední branku zápasu vstřelil kapitán Tanga Michal Belej při power play soupeře - 0:4. 

"Věděli jsme, že půjde o těžký zápas. Čekali jsme, že zápas rozhodne první branka, kterou jsme dostali my v osmnácté minutě po naší hrubé chybě. Pak jsme bohužel odehráli stejný zápas jako na Kladně - žádná střela, žádná šance. Byli jsme jaloví," zlobil se domácí trenér Jan Loup a pokračoval v hodnocení: "Neřekl bych, že se nám nedařilo. S Tangem se určitě dalo hrát, ale nevytvořili jsme si žádnou šanci. Na tři góly jsme soupeři nahráli a čtvrtý jsme dostali při naší power play. To, že jsme dali za dva zápasy jeden gól, o něčem svědčí. Tréninková morálka je také na bodě nula. Tango vyhrálo zaslouženě, bylo lepší."

Podle trenéra Tanga Vlastimila Bartoška postavili hosté svou taktiku na dobré defenzívě: "Řekli jsme si, že budeme poctivě bránit s vysunutou obranou. Nechtěli jsme soupeře nechat odpočinout, aby David Cupák nehrál celý zápas. Chtěli jsme soupeře unavit a donutit k chybám. Hráli jsme poctivě a trpělivě. Akorát jsem měl ke konci strach, aby zápas nedopadl jako se Spartou, ale kluci ho odbránili skvěle. Zaslouženě jsme vyhráli, kluky musím pochválit." 

 

Helas Brno - Tango Brno 0:4 (0:1)

Branky: 18. Chadzidis (Brůna), 34. Jan Havel (Belej), 34. Mareš (Kubíček), 36. Belej. 
Helas: Šimon, Dang - Cupák D., Vlach, Šplíchal, Lacko, Lerch, Presl, Klimeš, Švihálek, Jos. Havel, Sýkora. Trenér Jan Loup.
Tango: Kubíček, Bočánek - Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Šidla, Belej, Záruba, Jan Havel, Cenek, Tachtadžis. Trenér Vlastimil Bartošek.