Helas prohrál v první přípravném utkání s Rádiem Krokodýl 3:0 (2:0)

V pátek 14.8.2015 sehrál Helas v Brně Bohunicích své první přípravné utkání proti "nováčkovi" první ligy FC Rádio Krokodýl, které trénuje dvojice reprezentační "21" Marek Kopecký a Martin Brůna. Zápas se hrál na 2x 25minut hrubého času a i přes dobrý výkon Helas nakonec prohrál 3:0 (2:0), a tak bohužel nezačal sezónu příliš dobře. Nutno dodat, že Helasu chyběla řada opor. Naopak Radio Krokodýl nastoupilo v plné sestavě i s čerstvými posilami.

Sestava HELASU: Večeřa (Dang) - Cupák D., Hanuš, Cupák V., Švihálek - Lerch, Lidmila, Klimeš, Presl - Leasuer.

Sestava Rádia Krokodýl: Kubíček (Sýkora) - Mareš, Kopecký, Brůna, Procházka - Nosko, Mica, Logara, Galia - Hrubý, Matyska, Michalovec, Tachtadzis.

Branky Rádia Krokodýl: Hrubý, Kopecký, Mareš.

Hodnocení zápasu David Cupák: Nastoupili jsme k utkáni pouze po jednom středečním tréninku. Bylo na nás vidět, že si na pohyb po palubvce zvykáme, kdy jsme končili někdy v půlce dubna. Musím náš tým pochválit, vytvořili jsme si velké množství šancí, ale bohužel jsme nedokázali skórovat a aspoň víme na čem před začátkem sezóny musíme zapracovat. Soupeř byl častěji na míči, ale do velkých příležitostí jsme je nepouštěli. Na jejich hře bylo znát, že dobře posílili, jak na pozici trenéra, tak i na hráčské lavici. Soutěž začíná za měsíc a my se chceme připravit na lepší vstup než v posledních třech ročnících, kdy jsme prohráli. Loni na Kladně (1:3), přeminulý rok v Teplicích (0:5), tak i rok předtím doma s Mýtem (3:5).

V příštím týdnu odjíždí Helas v neděli 23.8.2015 na turnaj do Ostravy, kde odehraje dva kvalitní zápasy.