I obr má slabá místa, tuší futsalový Helas. Vsadí na důraz

Jak vyzrát na desetinásobného mistra z Chrudimi? „Otočit branku a hrát v pěti,“ vtipkuje šéf a trenér futsalistů Helasu Brno Jan Loup. Anebo vsadit na tvrdost. „Vadí jim důraz,“ doplňuje už vážněji kapitán týmu David Cupák. Čtvrtfinálová série chrudimského giganta s Helasem míří na jižní Moravu.

Brňané vyzvou favorizovaného soka ve čtvrtek v 19.30 v nové hale ve Vodově ulici. A domácí věří, že celek složený z českých reprezentantů s plejádou Brazilců dokážou potrápit. „Hlavně musíme udržet koncentraci,“ hlásí Josef Havel z Helasu.

Zkušený borec ví, o čem mluví. Brněnská parta totiž sehrála úvodní čtvrtfinálový part v úterý. Před závěrečnou desetiminutovkou s úřadujícími šampiony držel Helas venku krok, prohrával 2:3. „Jenže David Cupák měl dvě dobré tutovky, které neproměnil. A nepřáli nám ani rozhodčí,“ podotýká kouč Loup.

Jeho svěřenci slibně rozehraný mač nakonec ztratili 2:6. Teď ale věří v nečekanou odplatu. „Herně jim nemůžeme konkurovat,“ oznamuje reprezentant Cupák. S parťáky si ale kromě toho, že Era-Packu nešmakuje důraz, všiml i dalších nedostatků.

„Myslím, že jedna ze slabin je brankář,“ podotýká 25letý hráč, jenž se mohl stát právě spoluhráčem gólmana Jakuba Ždánského. V létě ho totiž český futsalový fenomén posledních let vábil do svých řad. „Už to utichlo a ani já se nikam nehrnu. V květnu navíc čekám rodinu,“ poznamenal nastávající táta.

Jeho Helas může večer hnát solidní kulisa. Sedmý tým základní části totiž slibuje fanouškům vstup a pivo zdarma, pokud dorazí do haly s jakoukoli sportovní šálou - například hokejové Komety či fotbalové Zbrojovky. „Nechci předjímat, ale možná to bude náš letošní poslední domácí zápas,“ dodává šéf klubu Loup.

Zdroj: https://sport.idnes.cz/futsalovy-helas-v-souboji-s-chrudimi-dsm-/sporty.aspx?c=A150402_104325_sporty_par