Helas porazil pražskou Slávii 6:2 (2:1) a posunul se na sedmou příčku

Helas tentokrát netradičně odehrál svůj zápas v sobotu a v 13:30 ve SH Zelený pruh, kde dříve své prvoligové zápasy hráli hráči Bohemians Praha. Na obouch stranách chyběli dva klíčový hráči, na straně Helasu Ivan Lacko a na straně Slávie Ondřej Míča, oba za 4ŽK. Oba týmy měly před vzájemným zápasem stejný počet bodů, a tak to vypadalo na velmi zajímavý zápas.

Helas začal aktivněji s míčem na svých sálovkách a hned ve 4´ minutě se po pěkné individuální akci prosadil Stanislav Lerch - 0:1. Ve stejné minutě šel Helas do přečíslení 3na2 a zodpovědnost vzal na sebe David Cupák a prostřelil mezi nohy Kučeru - 0:2. Helas se po dvoubrankovém náskoku stáhl do obrany a nechal tvořit hru pražskou Slávii, která se dočkala brzo snížení, jenže Novotný zahrál úmyslně rukou a obdržel žlutou kartu. Slávii se nakonec do konce poločasu podařilo snížit, když po hrubce Sýkory Oliva s přehledem zakončil - 1:2.

Do druhého poločasu vstoupil opět aktivněji Helas a 21´ minutě se prosadil po přihrávce Cupáka s přehledem hrající Josef Havel - 1:3. Slávie začala se tlačit dopředu, ale z rychlého protiútoku se prosadil Lidmila - 1:4. Hned o minutu později se z podobné situace při přečíslení 2na1 po přihrávce Šplíchala prosadil podruhé Lerch - 1:5. V 31´minutě bylo  definitivně rozhodnuto, když se po rychlé kličce prosadil Klimeš, který byl na hřišti pouhých 5 vteřin - 1:6. Ve 38´ minutě korigoval z pokutového kopu, opět kapitán Slávie Petr Oliva na konečných - 2:6.

SK Slávia Praha - HELAS BRNO   2:6   (1:2)

Branky: 17´ a 38´ Oliva - a 29´ Lerch (na 1 Sýkora, na 2 Šplíchal), D. Cupák, 21´ Havel (D. Cupák), 28´ Lidmila, 31´ Klimeš.

ŽK: Oliva (SLA), Hrdina (SLA), Novotný (SLA) - Havel (HEL), Sýkora (HEL), Lidmila (HEL).

Rozhodčí: Lasch - Gryc.

Sestava Slávie: Kučera (28´ Krajč) - Matějka, Filinger, Novotný, Eisenreich - Oliva "C", Vejvoda, Hrdina, Brychta - Konya. Trenér: Jiří Baborák.

Sestava HELASU: Šimon (Večeřa) - Lerch, Havel, Sýkora, D. Cupák "C" - Presl, Klimeš, Lidmila, Šplíchal, Ovčačík, Vlach. Trenér: Jan Loup.