Obě družstva juniorů Helasu krůček od postupu do FINAL FOUR

Juniorská družstva Helasu naplno bodovala při sobotním turnaji v Chrudimi, i když proti nim stáli velmi silní soupeři: domácí ERA-PACK Chrudim a Nejzbach Vysoké Mýto, kteří v obou kategoriích usilují s družstvy Helasu o první dvě místa, která zajišťují postup do závěrečného turnaje FINAL FOUR, kde se bude bojovat o titul mistra ČR.

Družstvo Helasu U-19 pod vedením Davida Cupáka porazilo ERA-PACK Chrudim 1:0 a Nejzbach Vysoké Mýto 7:4 a je v tabulce po deseti zápasech na druhém místě s 23 body, když ztrácí pouhý bod právě na Chrudim. Na třetím místě je další mužstvo, které Helas v Chrudimi porazil – Vysoké Mýto – které získalo 14 bodů a na čtvrtém místě figuruje MADOS Hradec Králové se ziskem třinácti bodů.

Svěřenci Zdeňka Táborského, kteří odcestovali do Chrudimi pouze se šesti hráči do pole, po bojovných výkonech také vyválčili šest bodů. Po dramatické koncovce udolali domácí ERA-PACK 2:1 a s Nejzbachem vyhráli 4:2 a jsou stále bez prohry v čele tabulky se ziskem 28 bodů. Na druhém místě je MADOS Hradec Králové, který má 26 bodů a také ještě neprohrál. Třetí Chrudim zatím získala 18 bodů a čtvrté „Mejto“ si připsalo čtrnáct bodů.

Helasu tedy stačí k potvrzení postupu do FINAL FOUR ve zbývajících čtyřech utkáních (na turnaji v Třinci s domácími futsalisty a s Vyškovem nebo na turnaji v Hodoníně s Hradcem Králové a Jeseníkem) získat v kategorii U-19 tři body a v kategorii U-17 body dva.