RÁDIO KROKODÝL HELAS BRNO PODLEHL SLÁVII 5:9 (3:4)

RÁDIO KROKODÝL HELAS BRNO - SK SLÁVIA PRAHA  5:9  (3:4)

  Brno vstoupilo do zápasu vyhrát, ale Slávia angažovala novou posilu Radima Zárubu a ocitli jsme se pod jeho palbou pěti branek, bylo to však dramatické utkání v kterém bylo spoustu neproměněných šancí a zápas mohl vypadat jinak. Slávisté vedli 2:0, ale dokázali jsme s Vítězslavem Hrubým, který dal dva góly a Davidem Cupákem srovnat stav utkání na 2:2 potom ještě jednou na 5:5, ale v této fázi se stav utkání změnil na konečný výsledek. Helas se vše snažil ještě zachránit hrou power play ta nám však nevyšla a dostali z ní další dva góly, toho využil i mladý junior Martin Zatloukal, který si zahrál proti Slávii.
 
David Cupák (kapitán RK Helas Brno): 
Před zápasem jsem říkal, že moc branek padat nebude, protože na obou stranách stojí zkušení, dobří gólmani, a tak jsem docela překvapený, že to skončilo takovým výsledkem. Moc jsme našemu gólmanovi nepomohli, z pěti střel padly čtyři góly. Drželi jsme se o jeden gól, pak jsme ještě srovnali na pět pět, ale pak jsme znovu dostali trestuhodné góly, takové snad za celou sezonu dostáváme jenom my. S koncovkou se potýkáme už dlouho,ale všechno vychází z naší obrany, kde špatně bráníme. Nemůžeme dostat doma devět branek od Slavie, deset od Chrudimi, to je hrozně moc. Vepředu nedáváme a vzadu lacino inkasujeme.

Martin Brychta (trenér Slavia): 
Byli jsme na Helas dobře připravení, šance byly na obou stranách, je jenom škoda, že jsme nedali víc branek z našich brejků a naopak nechali jsme soupeře dotahovat. Utkání bylo dlouho dramatické, pak jsme ho konečně rozhodli ve svůj prospěch. Helas nás trestal ze standartek, o přestávce jsme se domluvili, jak je lépe bránit a zlepšilo se to. Radim Záruba je ohromná posila, ukázal nám hned v prvním zápase svoje kvality, nastřílel důležité branky. Samozřejmě, že musíme ještě zapracovat na souhře s týmem, hlavně v obranné hře.
 
Branky: 11. Hrubý (Šarkozy), 12. David Cupák (Vojtěch Cupák), 14. Vojtěch Cupák (David Cupák), 26. Hrubý (David Cupák), 29. Mužík (Lidmila) – 2. Směřička (Míča), 9. Záruba (Směřička), 12. Záruba (Salák), 13. Záruba (Hrdina), 24. Míča (Záruba), 30. Brychta (Směřička), 30. Hrdina (Brychta), 39. Záruba, 39. Záruba
RK Helas Brno: Šimon (Dang) – D. Cupák, V. Cupák, Zatloukal, Outrata, Hrubý, Mužík, Šarkozy, Lidmila, Bobilen.
SK Slavia Praha: Vahala (Garčár) – Brychta, Záruba, Salák, Oliva, Směřička, Míča, Hrdina, Matějka, Wojnar.