Rozhovor s prezidentem a trenérem A-týmu Honzou Loupem:

V minulé sezóně Helas po návratu do 1.ligy obsadil celkově 7.místo, byl jste jako trenér a prezident klubu spokojený s celkovým umístěním a předvedenou hrou?

Určitě spokojený jsem. Mužstvu jsem věřil i když je to mladý tým se spoustou odchovanců. Všichni hráči jsou z Brna a téměř všichni prošli našimi mládežnickými výběry. Jen mě mrzí začátek sezóny a neúčast klíčových hráčů na zápasech doma s Mýtem a především v Plzni, tam jsme málem ani neodjeli a nastoupili zde i hráči z C mužstva. Jinak jsme v žádném zápase úplně nepropadli až jen snad v Kladně. Mrzí mě i že jsme neudrželi vedení 3:0 s Tangem.

Jaké jsou cíle Helasu v nadcházející sezóně a s jakým umístěním by jste byl spokojený?

Cíle jsou podobné. Chtěl bych do týmu zabudovat další mladé hráče. Na tréninku se dobře jeví Šplíchal, Skoumal, Dang a jiní. Potěšila by mne účast  v play-off.

V minulé sezóně byli nejproduktivnějšími hráči Helasu Ivan Lacko a David Cupák, kteří hrají spíše ze zadních pozic. Nescházel vám větší příspěvěk branek a asistencí od útočníků?

Lacko i Cupák jsou velmi kvalitní hráči a od nich se góly očekávají. V průběhu sezóny dostal příležitost v první čtverce Roman Havlík, který má velký potenciál a postupně si zvykal na 1.ligu a byl určitě přínosem a jeho výkony půjdou nahoru. Ostatní hráči předváděli také velmi slušné výkony. Je pravda, že nám chybí nějaký gólový snajper. Co není, může být letos.

V mužstvu se objedvují nové tváře Josef Havel a David Šimon, kteří jsou ostřílení hráči se zkušenostmi z reprezentace, jak došlo k těmto zajímavým přestupům? Jak budete řešit pozici brankářů?

Pepa Havel je v podstatě odchovanec s kterým jsem se velmi nerad loučil. Když byl odejit z Tanga, tak jsme se ihned kontaktovali a korektně jsme se domluvili. Pepa je zkušený lídr, který určitě ještě neřekl svoje poslední slovo a má hodně co dát našim mladým hráčům. Co se týče brankářů, tak jsem chtěl přivést nějakého zkušeného borce. Máme velmi zkušeného Karla Tuháčka, ale on utrpěl velmi vážné zranění nohy a i přesto odchytal velkou většinu zápasů výborně. Nyní mu vyndali z nohy platinové desky, takže jsme nemohli riskovat. Máme dalšího golmana Vaška Večeřu což je velmi poctiví hráč, ale občas má menší výpadky, ale je mladý, ctižádostivý a jeho čas určitě přijde. Velmi dobře se jeví i mistr U16 Robert Dang, který udělal veliký pokrok. David Šimon byl volný a domluva s ním i s Mýtem byla rychlá. Slibuji si od něj větší konkurenci a hlavně, že předá našim mladým své bohaté zkušenosti. Kdo bude chytat? Ten kdo bude nejlepší.

Chystáte do týmu přivést ještě nějaké hráče a naopak s jakými hráči z minulé sezóny už nemůžete počítat?

Nejsem zastáncem toho, aby v mužstvu bylo 20 hráčů. Proto jsen ani nejak moc nescháněli. Trénují s námi hráči z Jeseníku, oba reprezentanti U19 Vavrač a Růžička a oba dva se jeví velmi dobře. Rád byh přivítal návrat Martina Kasálka, který se dává dohromady po velmi těžké nemoci. Mrzí mě i postoj Petra Svobody, který měl (snad už nemá) osobní problémy, toho bych taky uvítal. Pořád nevím, jak se vyvine situace kolem Radka Sýkory, který má nabídku z Malty, to by pro nás byla velká ztráta, protože Radek poslední dobou prokazoval velkou formu.

Jak probíhá příprava A-týmu Helasu?

Probíhá jako každý rok. Máme v mužstvu fotbalisty, kteří absolvovali přípravy se svými mužstvy. Zaměřujeme se pouze na futsalový trénink. Chceme odehrát 2-3 přípravné utkání, ale soupeře zatím nemáme. 

Už jste přemýšlel nad zařazením Josefa Havla do týmu a kdo k němu do čtyřky?

Nabízí se spousta variant, ale každopádně si zahraje víc jak v Tangu.

Jak se těšíte na další brněnské derby s Agromeli Brno?

Na to se moc netěším, protože to budou pro ně zápasy roku. Při vší úctě na Tango nemají, ale s námi se mohou měřit. K zápasu přistoupí na 150%, hráče mají velmi zkušené, takže nás nečeká nic lehkého.

Kdyby jste si měl tipnout letošního mista a dva sestupující týmy, kdo by to byl?

Chrudim opět konkurenci mít nebude. Hodně dobře vypadá kádr Teplic, Benago bude také velmi silné. Tango má stabilizovaný kádr. Takže finále Chrudim a někdo z trojice Benago, Teplice, Tango. Sestup nikomu nepřeji. Už jsem ho zažil 2x a vím, že to není nic příjemného. Ale vůbec nevím s jakými hráči bude hrát Bohemka a jak posílil Hradec a co čekat od Sparty. Agromeli se v klidu zachání i proto, že mají velmi zkušeného šíbra Roberta Kalvodu.