Tango udeřilo v prodloužení a má mečbol

Tango udeřilo v prodloužení a má mečbol

Druhé brněnské čtvrtfinálové derby play off CHANCE futsal ligy znovu rozhodlo ve svůj prospěch před televizními kamerami Tango, které se po středeční výhře 5:2 v prodloužení ujalo vedení dva nula na zápasy.


Trenér Tanga Marian Berky chtěl dát při power play úvodní góly, což se povedlo: "Chtěli jsme dát první gól a pak začít lépe bránit. Udělali jsme však fatální chybu a soupeř vyrovnal. Po první půli mohl Helas vést tři jedna, když šel ještě do dobrých přečíslení. Poté jsme měli dvě šance, které však Seidler ani Záruba neproměnili. To se nesmí stávat."

Vyrovnávací branka padla ve 14. minutě. David Cupák vybojoval míč a jeho střelu dorazil hlavou do brány Tanga Sýkora - 1:1. Do přestávky pak Helas ještě dvakrát nastřelil tyč, na druhé straně domácí podržel brankář Šimon.

Po přestávce se Tango ujalo vedení brzkou brankou Kovácse, jenže Helas pět minut před koncem vyrovnal po nádherné akci, kdy Lidmila přihrál Jos. Havlovi, který nekompromisně zavěsil - 2:2. A šlo se do prodloužení.

Tam jakoby Helasu došly síly a Tango třemi góly zápas rozhodlo. Trenér Loup však porážku kondici nepřisuzoval."Nemyslím si, že by nám došly síly. Góly jsme si dali sami. Myslím si, že jsme v základní hrací době měli více šancí a brejkových situací, ale nedali jsme branky. Měli jsme rozhodnout po čtyřiceti minutách. Mrzí mě, že jsme druhou branku dostali z otočeného autu, kdy se reprezentant Belej nedokáže přiznat. Neříkám však, že to rozhodlo, protože jsme poté srovnali. Dneska jsme měli sílu na vítězství, je to škoda. V prodloužení se hrálo vabank a my jsme dostali hloupý gól, který nás srazil,"říkal trenér domácího celku. 

Hra Tanga v některých fázích zápasu nebyla ideální. "Nějakým způsobem jsme se nemohli dostat do tempa,"hledal příčiny trenér Berky, "Byli jsme chladní a vlažní. Nebyli jsme agresívní na míč, chyběl nám pohyb a měli jsme špatný výběr místa. Helas umí hrát agresívně a dobře presovat. Jde o dobrého soupeře."

"Je pro náš lepší, že vedeme dva nula na zápasy, ale na hráče budu apelovat, že není konec. Konec bude, až vyhrajeme potřetí. Musíme makat až do poslední sekundy a pak budeme úspěšní," říkal trenér Tanga, který má se svým mužstvem mečbol. 

Trenér Loup krotil nadšení soupeře. "Rozhodnuto o postupu není. Tango má zatím jen dva body. Naši kluci mají chuť zabojovat. Tango přeci také loni v semifinále prohrávalo s Benagem nula dva a jak to dopadlo," podotkl s úsměvem.
 

Helas Brno - Tango Brno 2:5 pp. (1:1 – 0:3)

Branky: 14. Sýkora (Cupák D.), 35. Havel Josef (Lidmila) - 10. Záruba (Seidler), 22. Kovács (Belej), 43. Belej (Seidler), 44. Havel Jan (Záruba), 48. Belej (Buršík). Rozhodčí: Markovský - Honěk. ŽK: Havel Josef, Lidmila - Raphinha, Záruba, Belej. Diváci: 400. Stav série 0:2. 
Helas: Šimon, Tuháček, Šplíchal - Cupák D., Havlík, Ovčačík, Lidmila, Cupák V., Vlach, Klimeš, Lacko, Havel Josef, Sýkora, Presl. Trenér Jan Loup.
Tango: Kubíček, Zrzavý - Taverna, Chadzidis, Svoboda, Brůna, Buršík, Kovács, Belej, Záruba, Havel Jan, Seidler, Raphinha, Peška. Trenér Marian Berky.

10. dubna 2014 - Michal Pavlík