ZDRCUJÍCÍ ZÁVĚR HELASU V ČESKÉ LÍPĚ

DÉMONI ČESKÁ LÍPA - RÁDIO KROKODÝL HELAS BRNO 0:3 (0:0)

 Od Helasu se čekal ofenzivní futsal, vždyť David Cupák má deset kanadských bodů, Vojtěch Cupák sedmi brankami je nejlepším střelcem, celkově na třetím místě v lize a Stanislav Lerch šesti brankami se také tlačí do předu, společně s Vítězslavem Hrubým, dnes oba kralovali na hřišti a tři minuty před koncem utkání rozhodli o třech bodech pro Helas.

Česká Lípa byla po celý zápas vyrovnaným soupeřem, vítězily však jen v počtu zasažených choulostivých míst brněnského týmu. To nás neodradilo a v závěru z trestného kopu přihrál David Cupák Vítězslavu Hrubému a ten dal důležitý gól. Česká Lípa začala hrát power - play, ale Hrubý byl dnes po zranění při chuti a do minuty dal další gól do prázdné branky a k tomu pár sekund před koncem rozhodl o třech bodech Stanislav Lerch.

V pátek nás čeká velmi těžký zápas v Plzni, všichni jsme se shodli na slabině týmu a na té poctivě dřeli a doufáme, že tuhle dřinu kladně prodáme a opět už po čtvrté v řadě projdeme úspěšně testem a zvítězíme.


Marek Kopecký (trenér RK Helas Brno): "Získali jsme důležité body po dlouhé cestě. První poločas nebyl ideální. Čekal jsem, že budeme aktivnější a lepší na míči. Bylo vidět, že jsou kluci utahaní. Chodili rychle střídat. Byli zadýchaní. Nicméně Lípa měla náznaky šancí, ale David Šimon nás podržel. První poločas byl vyrovnaný. Druhá půle byla v naší režii. Díky naší střelecké nemohoucnosti jsme drželi soupeře na dostřel. Říkal jsem, že kdo dá gól, tak vyhraje. Naštěstí jsme ho dali my. Potom už jsme si konec utkání pohlídali. Z celkového hlediska si myslím, že jsme si výhru zasloužili. Těší mě, že jsme za tři zápasy dostali jen jeden gól. Podruhé za sebou jsme neinkasovali. Je vidět, že práce, co děláme, má smysl. Po polovině soutěže máme šestnáct bodů, s čímž jsem spokojený. Budeme pracovat dál."

Démoni Česká Lípa - Radio Krokodýl Helas Brno 0:3 (0:0)
Branky: 37. Hrubý (Cupák), 39. Hrubý, 40. Lerch.