máte dotaz na náš klub
1. Futsal liga, 3. Semifinále Play-off | 1. Futsal liga

FK Chrudim : Helas Brno

3. Semifinále Play-off | 1. Futsal liga
1. Futsal liga
FK Chrudim
FK Chrudim
7 : 2
(4 : 1)
Helas Brno
Helas Brno
Pá 03.05.2024 19:00
SH Heřmanův Městec
V semifinálové sérii byla Chrudim nad naše síly

V pátek 3. května odjel Helas do Heřmanova Městce ke třetímu utkání semifinálové série Play-off 1.Futsal ligy. Vzhledem k vedení Chrudimi 2:0 na zápasy už mohl náš soupeř postoupit. Helas ale chtěl sérii ještě prodloužit.

Helas do utkání vstoupil nebojácně. Už v první minutě si vytvořil první velkou příležitost. Až příliš prostoru dostal na pravé straně Tarik Lukšija, jehož prudká rána donutila Espindolu ke skvělému zákroku! Následně po rohu pálil hodně nebezpečně také Směřička, domácí se ale dokázali ubránit. V 5.minutě to bylo na šance 1:1. Tečovaná střela Andrého si zaskákala na břevnu, ale Mykytjuka hosté nepřekonali. V polovině 9.minuty Mykytjuk zlikvidoval zakončení Radima Záruby z velké blízkosti! Nutno říct, že to český reprezentant ve službách Chrudimi netrefil ideálně, přesto se ale jednalo o velkou příležitost domácího celku. Ke konci 12.minuty Směřička dalekonosným odkopem směřoval balon do branky, Victor Espindola musel couvat hodně rychle dozadu a konečky prstů vytáhl míč na rohový kop! Ve 13. minutě už se ale skóre měnilo. Chrudim měla možnost přejít do rychlého protiútoku, v rámci kterého našel André na zadní tyči VINCENZA a ten si dal v zakončení hodně záležet, aby rozvlnil síť za brankářem Mykytjukem – 1:0. Domácí ofenzivní stroj se uklidnil a na jeho hře to bylo vidět. 17.minuta a Pavel Drozd si vytáhl brankáře Klímka ven z branky a poté nádherným centrem našel na zadní tyči volného RADIMA ZÁRUBU, který prudce zakončil – 2:0. Na startu 18.minuty Klímek fauluje v pokutovém území a je to penalta pro Chrudim! RADIM ZÁRUBA zamířil doprostřed branky, gólman Klímek sice balon zasáhl, ale mimo branku ho vytěsnit nedokázal – 3:0. Helas se dlouhou bránil skvěle, jenže druhá polovina prvního poločasu mu vůbec nevychází! Igor 44 vteřin po poslední brance posunul míč do středu hrací plochy na EVERTONA a ten prokázal skvělou semifinálovou formu – 4:0. Třináct vteřin před koncem prvního poločasu se přece jen prosazuje i Helas. Směřička vysunul dopředu TARIKA LUKŠIJU, jenž lobem přehodil Espindolu a snížil na rozdíl tří branek – 4:1.

Začátek druhého poločasu byl pro Helas ještě veselejší. Max neproměnil ve 22.minutě na zadní tyči velkou příležitost a z následně protiakce hosté skórují. MARTIN SMĚŘIČKA si vzal míč na vlastní polovině, namířil si to k brance a trefil přesně na vzdálenější tyč – 4:2.  26.minuta a mohlo být o jednu branku.  Martin Zdráhal dostal sklepnutý míč od Periny, ale jeho obrovskou šanci reflexivně na poslední chvíli vytáhl Victor Espindola! Pak ale po 30 vteřinách přichází uklidnění na domácí sálovky. VINCENZO dostal parádní míč na pivota, otočil se kolem bránícího hráče a s přispěním tyče znovu navýšil náskok vítěze základní části na tři góly – 5:2. Definitivní zlomení šancí na dramatizaci utkání přichází v 29.minutě. Max stříleným centrem našel na zadní tyči DAVIDA DROZDA – 6:2. Helas zápas sle neodepsal. Ve 33.minutě  Václav Klímek mohl snížit, když dostal dostatek prostoru na pravé straně, prudké zakončení ale Victor Espindola skvěle zlikvidoval! O minutu později padá poslední branka utkání. Skvělý výhoz brankáře Espindoly, jenž milimetrovým míčem našel za stojícím Havlem ROMANA MAREŠE, který nadvakrát dostal balon do sítě – 7:2.

Chrudimští v nejkratším možném čase postupují do finále Play-off, pro Helas sezona končí. Určitě se ale nemá za co stydět. Semifinále se v Brně hrálo po 19 ti letech a Helas se tak opět dere na futsalové výsluní. Děkujeme fanouškům za podporu a budeme se těšit, že se opět uvidíme v nové sezóně.

Ohlasy po utkání:

David Drozd (FK Chrudim): "Z dosažení 250 gólů mám radost, je to pěkná meta, ale ještě větší radost mám z toho, že jsme postoupili do finále. Zápas jsme měli pod kontrolou a nedopustili jsme nějaké drama. Helas předváděl dobré výkony, prověřil nás dopředu i dozadu, přestože výsledky vypadají jednoznačně, tak zápasy byly těžké."

Martin Směřička (Helas Brno): "Dali jsme dva góly, tak už to nepřipomíná tenis, uhráli jsme alespoň dva gamy. Chrudim má letos obrovsky kvalitní tým, jednu českou čtyřku, druhou zahraniční a v celé sérii byla lepší. Mají výbornou defenzívu, těžko se jim dávají branky, my jsme si vytvořili jen minimum šancí a ještě jsme jich spoustu neproměnili. Pro Helas je ale důležité to, že jsme splnili náš cíl a postoupili do semifinále, cokoliv bychom odehráli v této sérii navíc, by bylo prostě navíc."

Průběh zápasu

13'
V. (A. )
17'
R. Záruba (P. Drozd)
M. Zdráhal
18'
18'
R. Záruba
18'
Everton (M. Cavalcante Igor)
(M. Směřička) T. Lukšija
20'
(A. Mykytjuk) M. Směřička
22'
J. Havel
23'
M. Směřička
25'
26'
V. ( Everton)
L. Perina
27'
27'
V.
29'
D. Drozd ( Max)
34'
R. Mareš (V. Espindola)

Sestavy

SESTAVY
 
A
A.
 
V
V.
 
DD
Drozd D.
Havel J.
Jan Havel
 
 
PD
Drozd P.
 
VE
Espindola V.
 
E
Everton
Krištof J.
Jakub Krištof
 
 
MI
Igor M.
 
TK
Koudelka T.
 
ŠK
Krotil Š.
 
RM
Mareš R.
 
M
Max
Svoboda M.
Milan Svoboda
 
 
JS
Stránský J.
 
Španík M.
 
RZ
Záruba R. (C)

Informace o zápase

Místo utkání: SH Heřmanův Městec
Rozhodčí: Filip Nešněra, Lubomír Řeháček, Jakub Zlatník
Diváků: 154

Podporujte a sledujte nás

1. FK Chrudim 22 155:38 64
2. SK Interobal Plzeň 22 180:48 58
3. FTZS Liberec 22 93:90 41
4. SK Slavia Praha 22 98:68 40
5. Helas Brno 22 68:68 32
6. SK Rapid Ústí n. Labem 22 74:84 28
7. FC Baník Chomutov 22 107:124 27
8. International FC Kadaň 22 99:108 26
9. 1.FC NEJZBACH Vysoké Mýto 22 73:122 23
10. Bohemians Praha 1905 22 63:131 17
11. Žabinští Vlci Brno 22 78:119 16
12. SK Olympik Mělník 22 62:150 12
Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

Jiří Mužík
16.06.2025 Jiří Mužík B-mužstvo
34
Petr Havlík
02.07.2025 Petr Havlík
51
Lukáš Perina
05.07.2025 Lukáš Perina A-mužstvo
23

Partneři a sponzoři