Zatímco v loňské sezoně Žabinští Vlci bojovali s Helasem v první lize, letos mají za soupeře jeho druholigovou rezervu. První derby přišlo nyní na řadu už ve třetím kole. Béčko Helasu vyrazilo na venkovní palubovku v Modřicích.
Do očekávaného zápasu vstoupili jeho hráči důrazně, pro což neměli příliš pochopení rozhodčí. Už v 7. minutě jim totiž odpískali pátý faul, takže od té doby museli hrát s vědomím, že další porušení pravidel znamená „desítku“. Mezitím se do střeleckých šancí dostávali jak domácí, tak i hostující plejeři. Hru zároveň doprovázely nepřesnosti, i proto zůstávalo skóre dlouho bez branek. To se však změnilo v 16. minutě, kdy padly dva góly záhy po sobě. Nejdřív se po centru Havlína prosadil domácí kapitán Chroust – 1:0. Špička po spolupráci se Šperkou stav zápasu okamžitě srovnal – 1:1.
Od začátku druhé půli se hráči Helasu nastěhovali na polovinu domácích, i ti se ale začali pomalu osmělovat a dostávat do šancí. O posun ve skóre se ve 26. minutě postaral znovu Špička, u jeho branky si asistenci připsal kapitán Lidmila – 1:2. Poté následovaly další příležitosti béčka. Důležitým momentem utkání se stala 29. minuta. Hrající trenér Vlků Havel musel po druhé žluté kartě do sprch a nabídnutou přesilovku hned po sedmi vteřinách využil Hanák, nahrával opět Šperka – 1:3. Domácí se snažili výsledek zvrátit, vsadili na power-play. Ke konci zápasu se ale o slovo opakovaně přihlásil Lidmila. Nejprve v 36. minutě vypustil dalekonosný projektil, který skončil až v síti za bezmocným Valentou – 1:4. A v předposlední minutě trefil opuštěnou branku, čímž stanovil konečný výsledek na 1:5.
Rezerva Helasu navázala na loňské úspěchy A-týmu v soubojích s Vlky a připsala si velice cenný skalp. I díky tomu drží v nové sezoně nadále neporazitelnost. Naopak domácí utrpěli první porážku. K dalšímu zápasu nastoupí béčko až v neděli 19. října na palubovce Tanga Hodonín. Nadcházející kolo má volný los.
Pozápasové ohlasy:
Václav Večeřa (trenér Helas B): "Jak jsem po minulém zápase nebyl spokojený s plněním taktických pokynů, po Vlcích si kluci zaslouží velkou pochvalu. Do puntíku splnili body z předzápasové přípravy, hráli jeden za druhého, a k maximální obětavosti přidali i nadstavbu v podobě velkých individuálních výkonů a futsalové kvality."
Martin Chroust (kapitán Žabinští Vlci): "Od první minuty nám to nelepilo a do toho na nás byl soupeř dobře nachystaný. I tak si myslím, že rozhodovala efektivita v zakončení, protože šance jsme měli, ale s jedním gólem se vyhrávat nedá. Celkový herní projev a výsledek jsou pro nás facka a další zápasy ukážou, jak na tom doopravdy jsme."








| Místo utkání: | MSH Modřice |
| Rozhodčí: | Martin Ganaj – Daniel Čuba |
| Diváků: | 211 |
| 1. | FC Bizoni Uherské Hradiště | 18 | 121:68 | 45 |
| 2. | FC Tango Hodonín | 18 | 102:50 | 42 |
| 3. | Real Top Frýdek-Místek | 18 | 90:72 | 35 |
| 4. | Futsal klub Havlíčkův Brod | 18 | 82:72 | 33 |
| 5. | Žabinští Vlci Brno | 17 | 89:66 | 30 |
| 6. | Helas Brno B | 18 | 74:69 | 22 |
| 7. | AC Hlinsko | 18 | 69:68 | 22 |
| 8. | FC Baník Ostrava | 18 | 80:102 | 22 |
| 9. | RSKM D.D. Šumperk | 19 | 62:103 | 16 |
| 10. | AC Gamaspol Jeseník | 18 | 62:108 | 12 |
| 11. | FC ATRAPS Brno | 18 | 62:115 | 9 |
| 1. |
![]() |
Patrik Lidmila | 12 |
| 2. |
![]() |
Alexandre Correa - Ratinho | 9 |
| 3. |
![]() |
Lukáš Perina | 6 |
| 4. |
![]() |
Adam Hanák | 6 |
| 5. |
![]() |
Adam Havlík | 6 |
![]() |
33 | |
![]() |
18 | |
|
JS
|
26.04.2026
Jan Sadílek
|
43 |