Helas dohrával 16.kolo až v pondělí. Do Starez Arény Vodova přijel Mělník, který aktuálně okupuje místa ve spodní části tabulky. V Brně se mohl v případě vítězství opět nadechnout a dostatlehce nad sestupové vody. Dal se tedy očekekávat zajímavý bojovný zápas.
Domácímu týmu se podařil start do utkání. Ve druhé minutě se brankář Mělníka pokoušel podpořit ofenzivu svého týmu, ale důraz DANKA nečekal. Hráč Helasu se dostal k míči a poslal jej do prázdné branky 1:0. O necelou půlminutu bylo mezi domácími fandy ještě veseleji. Mykytjuk si vyšel s míčem až na polovinu hrací plochy, následně lobem našel nového hráče v sestavě Helasu RATINHA a ten dal druhý gól utkání – 2:0. Na začátku 11. minuty předvedli brňané rychlý brejk, Ratinho poslal před branku přihrávku, kterou LUKŠIJA poslal do sítě a bylo to 3:0. Pak se hra lehce uklidnila a byly k vidění šance na obou stranách. Rozruch přišel až na začátku 20. minuty. Po dvou faulech během čtvrt minuty viděl dvě žluté karty Tomáš Abrham a musel pod sprchy. Následnou početní výhodu využili domácí těsně před koncem první poloviny utkání. Tři vteřiny před odchodem do kabin přetavil Zdráhalovu přihrávku ve čtvrtou branku Helasu domácí kapitán David CUPÁK - 4:0.
Pokud chtěl Mělník dobře vstoupit do druhé poloviny zápasu, tak se mu to nepovedlo. Uběhlo 29 vteřin a David Cupák našel svou přihrávkou Martina ZDRÁHALA a ten poslal míč do sítě - 5:0. Za další půlminutu došlo na souboj hráčů s číslem 97 na zádech, který vyšel lépe pro čerstvou posilu Helasu Zaťoviče. Slovenský reprezentant poslal po souboji s Jaromírem Ježkem míč za záda brankáře hostí - 6:0. To ale stále nebylo vše. Na začátku 27. minuty se RATINHO dostal k míči a namířil si to přímo k brance soupeře, jeho pohotová střela se zastavila až v síti – 7:0. Po této brance neuběhlo ani patnáct vteřin a Mělník zaznamenal čestný úspěch. Matejov si to po zisku míče namířil mezi dva soupeře, ale byl odstaven od míče, Vokoun poslal přihrávku na před branku na nabíhajícího SVÁŤU a ten překonal Mykytjuka – 7:1. Odpověď přišla ve 30. minutě. Kombinace hostů před jejich brankou končila chybou, kterou využil Martin SMĚŘIČKA k úpravě skóre na 8:1. Ve 37. minutě Ratinho narýsoval další gólovou přihrávku, kolmice mezi dvěma bránícími hráči Mělníka se dostala až k nabíhajícímu PERINOVI a ten završil výsledek na 9:1.
Zápas skončil rozdílem o osm branek. Helas si šel od první minuty za vítězstvím. Dostal se rychle do vedení a to už nepustil. Velmi dobře se ukázal nováček v barvách Helasu Ratinho, který má na konci zápasu 2+2 kanadských bodů. Druhý nový hráč Helasu, slovenský reprezentant Zaťovič, se zapsal jednou brankou. I díky tomu zůstaly body v Brně.
Místo utkání: | STAREZ ARÉNA VODOVA |
Rozhodčí: | Tomáš Slanina, Michal Gasnárek |
Diváků: | 453 |
1. | FK Chrudim | 22 | 155:38 | 64 |
2. | SK Interobal Plzeň | 22 | 180:48 | 58 |
3. | FTZS Liberec | 22 | 93:90 | 41 |
4. | SK Slavia Praha | 22 | 98:68 | 40 |
5. | Helas Brno | 22 | 68:68 | 32 |
6. | SK Rapid Ústí n. Labem | 22 | 74:84 | 28 |
7. | FC Baník Chomutov | 22 | 107:124 | 27 |
8. | International FC Kadaň | 22 | 99:108 | 26 |
9. | 1.FC NEJZBACH Vysoké Mýto | 22 | 73:122 | 23 |
10. | Bohemians Praha 1905 | 22 | 63:131 | 17 |
11. | Žabinští Vlci Brno | 22 | 78:119 | 16 |
12. | SK Olympik Mělník | 22 | 62:150 | 12 |
1. |
![]() |
Patrik Zaťovič | 11 |
2. |
![]() |
Oleksandr Danko | 10 |
3. |
![]() |
Martin Zdráhal | 8 |
4. |
![]() |
David Cupák | 8 |
5. |
![]() |
Martin Směřička | 8 |
![]() |
34 | |
![]() |
02.07.2025
Petr Havlík
|
51 |
![]() |
23 |