Út 07.05 19:00

FK Chrudim
Helas Brno

Přípravné derby vyhrál Helas 2:1

V rámci přípravy na novou sezónu odehrály utkání dva brněnské týmy, které hrají tuzemskou nejvyšší soutěž. Do haly Vodova přijelo tentokrát mužstvo Žabinských Vlků k přátelskému měření sil před novým ligovým ročníkem.

Brněnské derby, i když tentokrát ne s takovým nábojem, jako tomu normálně během ligového ročníku bývá, se odehrálo v hale Vodova ve středu 11. srpna. Šlo o přátelské utkání, a tak se trenéři domluvili na netradiční hrací době 3x20 minut. Díky covidovým opatřením se raději hrálo bez diváků. V obou týmech to bylo hlavně o návratu na palubovku. O tom, že se už zpět na hrací plochu a "ostrého utkání" nemohli hráči obou týmů dočkat, hovořil i začátek zápasu. Ještě než časomíra ukázala pátou minutu utkání, tak to bylo 1:1 a brankáři si na nedostatek práce nemohli stěžovat. Helas se pak následně dostal i do vedení 2:1, které se pak přes šance na obou stranách už do konce utkání nezměnilo.

Dres Helasu poprvé po návratu oblékl Jiří Mužík, a také tři hráči ze Slovenska, kteří jsou v týmu na zkoušku. Zda odehrají následující sezónu v barvách Helasu či jinde se rozhodne v příštím týdnu.

PU: HELAS BRNO - ŽABINŠTÍ VLCI BRNO 2:1

DAVID CUPÁK, hráč HELAS BRNO:
Odehráli jsme první přípravné utkání, kde jsme zkoušeli nové věci z tréninku a hlavně jsme vyzkoušeli případné posily pro náš tým. Důležité bylo si dobře zahrát a nezranit se. Bylo vidět u obou týmů, že to jejich první zápas po delší pauze. Měli jsme více ze hry a i více brankových příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Přátelský zápas účel splnil a už se všichni těšíme na začátek sezóny. Žabinským Vlkům bych chtěl popřát ať se ji v následující sezóně daří.

MICHAL ODEHNAL, trenér ŽABINŠTÍ VLCI BRNO:
Tohle utkání nebylo o výsledku, ale o tom, abych viděl co s hráči udělala pauza a na čem je potřeba pracovat v tréninku. Chtěl jsem také ozkoušet dvě nové tváře. Bohužel dorazila jen jedna z možných posil.

FOTBAL-SHOP.cz Teplárny Brno Jihomoravský kraj Magistrát města Brna mcompanies.cz NOcrime s.r.o. Pivní a vinný šenk Železná Růže