Helas Brno
SK Interobal Plzeň

20. kolo, Čt 05.03 19:30

Helas Brno1
SK Interobal Plzeň6

AC Sparta Praha

16. kolo, Po 02.03 20:00

Helas Brno4
AC Sparta Praha5

Helas Brno

19. kolo, Pá 28.02 20:00

1.FC NEJZBACH Vysoké M..3
Helas Brno6

SK Slavia Praha

18. kolo, Pá 21.02 19:30

Helas Brno3
SK Slavia Praha4

Helas Brno

17. kolo, Út 18.02 20:00

FC Tango Hodonín3
Helas Brno7

Helas Brno

14. kolo, Út 11.02 20:00

Svarog FC Teplice7
Helas Brno4

Helas Brno

15. kolo, Pá 24.01 20:30

SK Olympik Mělník2
Helas Brno3

FK ERA-PACK Chrudim

13. kolo, Pá 10.01 19:30

Helas Brno1
FK ERA-PACK Chrudim7

Helas Brno

12. kolo, Pá 20.12 20:30

FC Démoni Česká Lípa..4
Helas Brno4

Helas Brno

11. kolo, Ne 15.12 19:30

FTZS Liberec 2
Helas Brno2

Brankáři v Helasu mají štěstí, záda jim kryje David Cupák.

Brankáři v Helasu mají štěstí, záda jim kryje David Cupák.

Dlouhodobá stálice na brankářském postu, který "přežil" velkou fluktuaci na nejdůležitějším postu, jakým s jistotou post brankáře zastupuje. Marek Konečný zažil nejslavnější, ale i ty méně významné období našeho klubu a proto padla volba na jednoho z nejzkušenějších hráčů našeho klubu.

Sezona byla pro mnoho z nás netradiční, jaká byla pro Marka Konečného?

"Letošní sezónu hodnotím pozitivně. Celkové šesté místo je to nejlepší, čeho se dalo dosáhnout. Bohužel, rozpočtem ani hráčským kádrem se ještě nemůžeme rovnat klubům z TOP 5 ligy. S kluby, se kterými jsme se měli rvát o 6 až 12 místo jsme neprohráli žádný zápas, díky čemu jsem už asi 5 kol před koncem věděli, že v tabulce nemůžeme klesnout. Jen Škoda, že jsme nedokázali urvat nějaké body s týmy nad námi, i když si myslím, že v Plzni, doma se Spartou nebo v obou utkáních se Slavii k tomu nebylo daleko."

Jako jeden z mála jsi brankářskou stálicí našeho kádru, jak vnímáš poměrně velkou fluktuaci právě na tomto postu?

"Abych pravdu řekl, moc si to nedokážu vysvětlit. Na prvních trénincích se nás sešlo asi 7 brankářů. Následně vinou zranění nebo pracovních povinností jsme dost zápasů odjeli prakticky s jedním brankářem, což na ligu není asi úplně optimální. Naštěstí byl ke všem zápasům nominován i David Cupák, bývalá reprezentační golmanská trojka z baráže proti Srbsku, takže asi zase o takový risk nešlo.​​​​​​​"

Po svém boku máš možnost sledovat nadějné brankáře, o kom si myslíš, že má nejblíže se stát do budoucna jedničkou Helasu Brno?

"U brankářů je to celkem specifické. Mohou přijít 2 zápasy "blbec", kde nechytnete ani rýmu a vypadnete ze sestavy klidně i na celou sezónu. Nejblíže k tomuto postu má určitě Andrej Mykytjuk. Letos měl výbornou sezónu, kterou bude muset v dalších letech minimálně zopakovat.​​​​​​​"

V našem kádru je poměrně hodně mladých hráčů, jakou radu bys jim dal pro jejich osobní rozvoj?

"V první řadě je musí futsal bavit a sami musí chtít neustále pracovat a zlepšovat se. V Helasu k tomu mají ideální možnost. Od Davida Cupáka nebo Martina Brůny si toho mohou mnoho vzít. Díky tomu, že si Helas zakládá na práci s mládeží, mají kluci ideální možnost, už  v dost mladistvém věku, pravidelně hrávat ligu, což jim v rozvoji určitě hodně pomůže."

Pokud by jsi měl označit nejlepšího klubového hráče sezony, kdo by to byl a proč zrovna on? 

"O Davidovi Cupákovi se asi nemá cenu moc bavit. Ten předvádí nadstandardní výkony už asi 17 sezón, díky kterým by mu brzo měl pan Loup postavit před halou ve Vodově ulici sochu. Nejlepším hráčem bych zvolil Zbyňka Špičku. Herně i bodově mu tento rok hodně sedl. V příštích sezónách by se z něj mohl stát jeden z hlavních stavebních kamenu nejen Helasu Brno.​​​​​​​"

Ve svém věku máš stále hodně času na bilancování, ale přemýšlel jsi, kam by mohly vést Tvé další futsalové kroky po ukončení aktivní kariéry? 

"Nevím, jestli by nebylo nejlepší skončit letos na vrcholu. Vyhrát "virtuální futsalovou ligu" se mi už asi nikdy nepovede. Navíc jsme během spanilé jizdy v play off vyřadí obě pražské "S". Jinak samozřejmě doufám, že se mi vyhnou vážnější zranění a pár sezón ve futsale ještě přidám. A co bude až ukončím kariéru.... to nevím.​​​​​​​"​​​​​​​

Diskuze

FOTBAL-SHOP.cz KOLMIO,s.r.o. AZ SERVIS, a.s.
Jihomoravský kraj
ALL-ex strip bar Magistrát města Brna mcompanies.cz PROTECTION & CONSULTING, s.r.o. NOcrime s.r.o. VARTA SUZIE´S Brno Pivní a vinný šenk Železná Růže EMKO Case a.s.
JOMA
Kam za sportem Marti Tajč

Počet návštěv: 25740
Posledních 30 dnů: 1464 | Posledních 7 dnů: 586 | Poslední den: 23

© 2020 Helas Brno | Všechna práva vyhrazena | fchelasbrno@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne