K dohrávce 5.kola tuzemské nejvyšší futsalové soutěže vyrazil Helas do Mělníka. Tedy k utkání s nevyzpytatelným soupeřem, který má na soupisce zkušené hráče jako Vokoun či Gabčo. svěřenci trenéra Galii ovšem měli odhodlání dovést body za vítězství do Brna.
Helas šel do útoku už od úvodní rozehrávky, kterou obstaral Martin Směřička. Nakonec se míč dostal až k Martinovi Zdráhalovi a ten po pár vteřinách prověřil domácího brankáře. V době kdy časomíra ukrojila z doby utkání minutu a čtyřicetpět vteřin, tak dostal David Cupák přihrávku na polovinu hrací plochy a mic užnásledně nikomu nepůjčil. Předvedl slalom ala Šárka Strachová a na závěr poslal míč do sítě - 0:1. V 7.minutě předkládá Tomáš Zíta přihrávku před prázdnou branku, do které doklepává míč nejproduktivnější hráč domácích Matěj Sváta - 1:1. O další dvě minuty později byli ale brňané opět ve vedení. To Mykytjuk provedl jeden ze svých útočných vypadů z branky až na polovinu soupeře, kde přihrál Zdráhalovi a ten našel volného Lukšiju. Ten následně vyslal střelu, která se zastavila až v síti - 1:2. V 11.minutě dělá chybu před svou brankou domácí brankář Buchvak a nabízí tak Helasu standardní situaci. Tu proměňuje v dvougólové vedení David Cupák - 1:3. Rozhodnuto ale ještě nebylo. Obzvlášť když Pavol Matejov fauluje v 18.minutě Vokouna a je to 6 faul. Následuje desítka, kterou sám faulovaný proměňuje - 2:3. O poločase je tedy Helas ve vedení jen o jednu branku.
Ve druhém poločase se nechal inspirovat Pavol Matejov brankou Davida Cupáka z prvního poločasu. Ve 24.minutě si vzal míč na vlastní polovině, využil volného prostoru k postupu k brance domácích a nakonec vyslal střelu, která se zastavila až v síti - 2:4. Domácí se ale nevzdali a ve 27.minutě opět snížili. Kombinace Tomáše Abrhama s Patrikem Machytkou zakončila brankou druhého jmenovaného na 3:4. Poslední slovo měl ale Helas. V 37.minutě se míč dostává k Mykytjukovi, který při hře domácích bez brankáře nakopává míč přes celé hřiště a ten se zastaví až v brance - 3:5.
Helas tedy veze všechny body zpět do Brna a po vítězství v Kadani je i v Mělníku 100%ní. Navázat bude chtít ve středu v Ostravě na poháru a v neděli v Liberci na dalším ligovém kole.
Ohlasy po utkání:
Jiří Vokoun (Olympik Mělník): „Bohužel je to pořád stejné, nemáme špatné první poločasy, druhé jsou horší. Dnes se nepovedl ale ani ten první. Ze začátku jsme dostali zbytečné góly, David Cupák nás tam tři vymíchal, což by se nám nemělo stávat. Smutné je i to, co všechno neproměníme. Musíme se z toho nějak probrat, zahodit deku, která na nás je, a zkusit to zlomit bojovností.“
David Cupák (Helas Brno): „Výsledkově zápas hodnotím velmi pozitivně, podruhé za sebou jsme si odvezli tři body z venkovní palubovky, navíc z Mělníku, proti kterému se nám poslední zápasy moc nevyvedly. Rychle jsme se dostali do vedení a vypracovali jsme si i další příležitosti. Důležité bylo, že jsme se pokaždé dostali do vedení my a nemuseli jsme dotahovat. Ovšem musíme si dávat pozor na zbytečné fauly, kterých bylo první poločas mnoho, jen já sám jsem udělal tři. Skvěle zachytal a i zahrál v poli brankař Mykytjuk, který je pro naši hru velmi důležitý a právem dostává reprezentační pozvánky. Teď se připravíme na pohárové utkání do Ostravy, které nás čeká už ve středu a opět venku.“
Místo utkání: | SH Mělník |
Rozhodčí: | Kaštánek Libor, Horák Matěj – Dragoun Radek |
Diváků: | 120 |
1. | FK Chrudim | 22 | 155:38 | 64 |
2. | SK Interobal Plzeň | 22 | 180:48 | 58 |
3. | FTZS Liberec | 22 | 93:90 | 41 |
4. | SK Slavia Praha | 22 | 98:68 | 40 |
5. | Helas Brno | 22 | 68:68 | 32 |
6. | SK Rapid Ústí n. Labem | 22 | 74:84 | 28 |
7. | FC Baník Chomutov | 22 | 107:124 | 27 |
8. | International FC Kadaň | 22 | 99:108 | 26 |
9. | 1.FC NEJZBACH Vysoké Mýto | 22 | 73:122 | 23 |
10. | Bohemians Praha 1905 | 22 | 63:131 | 17 |
11. | Žabinští Vlci Brno | 22 | 78:119 | 16 |
12. | SK Olympik Mělník | 22 | 62:150 | 12 |
1. |
![]() |
Patrik Zaťovič | 11 |
2. |
![]() |
Oleksandr Danko | 10 |
3. |
![]() |
Martin Zdráhal | 8 |
4. |
![]() |
David Cupák | 8 |
5. |
![]() |
Martin Směřička | 8 |
![]() |
34 | |
![]() |
02.07.2025
Petr Havlík
|
51 |
![]() |
23 |